Umag: Dodig i Veić produljili nizove poraza

• Autor: Hina
  • 25.7.2011 23:12:17
  • 25.7.2011 23:11:00

Hrvatski tenisač Ivan Dodig oprostio se od nastupa na ovogodišnjem ATP turniru 'Croatia Open' u Umagu već u 1. kolu, bolji od njega bio je Španjolac Albert Ramos sa 6-4, 3-6, 6-2 nakon dva sata i 36 minuta igre. Prije njega turnir je ostao i bez Antonija Veića

Dodig je tijekom čitavog susreta imao mnogo više pogrešaka od Ramosa, ali i s takvom igrom uspio je osvojiti drugi set. No, nakon što je početkom trećeg seta izgubio servis, Dodig je kod zaostatka 0-3 ozlijedio i zglob na lijevoj nozi, te se više nije mogao vratiti u susret.

Dodigu je ovo treći uzastopni poraz, nakon što je gubio u 1. kolu Wimbledona i prošloga tjedna u Hamburgu, i u Umagu je zapeo već na prvoj stepenici. Posljednju pobjedu ostvario je još sredinom lipnja u Rosmalenu gdje je stigao do finala.

Ispao je i srčani Antonio Veić kojega je izbacio 30-godišnji Argentinac Diego Junquiera sa 6-4, 7-5 nakon sat i 53 minute igre.

Bio je ovo treći nastup 23-godišnjeg Veića u glavnom ždrijebu umaškog turnira, nakon 2008. i 2010., i treći poraz. Prije tri godine zaustavio ga je Francuz Mathieu Montcourt, a prošle godine Talijan Simone Bolelli. Veić je svaki put dobio pozivnicu organizatora za nastup.