UZEO VEĆ PETU

Španja nastavio s berbom medalja

08.07.2011 u 18:40

Nastavljaju se odlične vijesti s Europskog prvenstvo u plivanju za osobe s invaliditetom koje se od trećeg do 10. srpnja održava u Berlinu. Mihovil Španja je u utrci na 50 metara delfin osvojio srebrnu medalju, svoju već petu u Berlinu

Španja je isplivao rezultat 33.35, četiri stotinke sekunde sporije od pobjednika Rusa Ruslana Sadvakasova. Bronca je pripala Ukrajincu Oleksandru Komarovu s rezultatom 34.15. U finalu discipline 50 metara delfin nastupio je i Antun Brzak zauzevši 6. mjesto s vremenom od 45.44.

Tomi Brajša je na 100 metara slobodno zauzeo deveto mjesto s rezultatom 1:50.52, a na 150 metara mješovito osvojio je 11. mjesto s vremenom 3:54.79. Sanja Milojević je u disciplini 100 metara leđno zauzela 10. mjesto s vremenom od 1:22.64.

Osim današnjeg srebra, Španja je u Berlinu do sada osvojio i zlato na 200 mješovito, srebra na 400 slobodno i 100 leđno, te broncu na 100 prsno. Srebrne medalje su osvojili i Kristijan Vincetić na 400 metara slobodno, te Sanja Milojević na 400 slobodno.

Hrvatska se trenutačno sa sedam osvojenih medalja nalazi na 14. mjestu u konkurenciji 36 zemalja.