EP U PLIVANJU

Srebra za Španju, Vincetića i Milojević

07.07.2011 u 21:06

Petog dana natjecanja Europskog prvenstva u plivanju za osobe s invaliditetom u Berlinu hrvatski predstavnici osvojili su tri srebrne medalje

Mihovil Španja je u utrci na 100 metara leđno s vremenom od 1:13.45 osvojio srebrno odličje. Europski prvak s novim svjetskim rekordom postao je Britanac Jonathan Fox s vremenom od 1:10.45, dok je bronca pripala Ukrajincu Jevgenu Poltavskiju s vremenom od 1:14.81. Naš drugi plivač Dino Sinovčić zauzeo je šesto mjesto s vremenom od 1:18.27.

Do srebra je stigao Kristijan Vincetić u utrci na 400 metara slobodno s vremenom od 4:22.80. Europski prvak je Španjolac Jose Mari s vremenom od 4:19.94, a brončani je Britanac James Crisp.

Srebrena je postala i Sanja Milojević u utrci na 400 metara slobodno s vremenom od 4:45.57. Europska prvakinja s novim europskim rekordom je Britanka Stephanie Millward s vremenom od 4:42.23, a brončana je Britanka Louise Watkin s vremenom od 4:54.54.

Nataša Sobočan je s vremenom od 1:45.18 u utrci na 100 leđno zauzela sedmo mjesto.