Petra Martić 'dva puta' svladala Halep

• Autor: Borut Šips
  • 8.6.2011 20:53:31
  • 8.6.2011 20:34:21

Hrvatska tenisačica Petra Martić s puno je teškoća (6:3, 5:7, 7:5) prošla u četvrtfinale dvoranskog WTA turnira u Kopenhagenu gdje će odmjeriti snage s Ukrajinkom Bondarenko

Dučanka je sjajno krenula protiv godinu dana mlađe Rumunjke, koja stoluje na 60. mjestu WTA ljestvice i iskoristila jednu od svojih osam prilika za break, što joj je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

Na tom je valu sigurno krenula u nastavak meča i ubrzo povela sa 5:1. Dva je puta servirala za meč, ali Halep je nanizala šest gemova i neočekivano produljila meč.

U trećem setu je Rumunjka, koja ja iz sportskih razloga morala smanjiti grudi, stvorila break prednosti, no Petra se na vrijeme probudila iz igračkog sna i jakom završnicom nakon dva sata i 50 minuta igre proslavila vrijednu pobjedu.