Ostali sportovi SENZACIJA U PARIZU

Veić srušio Davidenka, na redu je Nadal

Hrvatski tenisač Antonio Veić postigao je najveći uspjeh u karijeri, jer je u drugom kolu Roland Garrosa svladao bivšeg trećeg igrača svijeta Rusa Nikolaja Davidenka u pet setova - 3:6, 6:2, 7:5, 3:6, 6:1

Veić je priredio senzaciju i sada Hrvatska ima dva predstavnika u trećem kolu drugog 'grand slama' sezone.

Hrvat je do pobjede nad sada 30-rangiranim na ATP ljestvici Davidenkom došao nakon velike borbe koja je trajala tri seta i dvadeset minuta.

Hrabri 24-godišnji Lošinjanin, koji je tek 227. na svijetu, nije gubio vjeru u sebe i nakon gubitka prvoga seta, te je u drugom setu čak dvaput oduzeo servis Davidenku.

Veić se spasio i u trećem setu, kada je u osmom gemu nadoknadio 'break' za 4:4 i okončao set u svoju korist s 7:5.

Četvrti set je uzeo Davidenko, a peti set je počeo sjajno, Veić je napravio 'break' za 1:0, a potom još jedan za 4:1 i došao do najveće pobjede u karijeri.

Veić je od 16 'break-lopti' iskoristio čak 10, dok je od 19 lopti za obrat na svoj servis spasio 12.

Veićeva nagrada nakon pobjede nad Davidenkom bit će susret s prvim tenisačem svijeta Rafaelom Nadalom.