Početna prednost za Tampu i San Jose

• Autor: Hina
  • 30.4.2011 10:04:37
  • 30.4.2011 9:58:49

Hokejaši Tampa Bay Lightninga i San Jose Sharksa poveli su sa po 1-0 protiv Washington Capitalsa, odnosno Detroit Red Wingsa u konferencijskim polufinalima doigravanja NHL lige

Tampa je do početne prednosti protiv prvog nositelja Istoka Washingtona stigla gostujućom pobjedom od 4:2.

Nakon izjednačene prve trećine u kojoj je Tampa povela golom Seana Bergenheima (2:12), a Washington odmah izjednačio preko Aleksandra Semina (4:08), u drugoj su trećini prvi do vodstva stigli domaći.

Eric Fehr (21:51) se najbolje snašao u gužvi pred vratima, te je poslao pločicu iza leđa Dwaynea Rolosona. Taj je rezultat bio na snazi gotovo 15 minuta, da bi se ključni preokret dogodio u posljednje četiri minute drugog dijela igre.

Steve Downie (36:17) je poravnao na 2:2 nakon što je njegov pokušaj dodavanja pogodio braniča Washingtona Scotta Hannana u klizaljku, te prevario vratara Michala Neuvirtha, da bi Steven Stamkos (39:28) golom s igračem više 32 sekunde prije kraja osigurao ključnu prednost svojoj momčadi.

U trećoj trećini Tampa se znalački branila, dozvolila je domaćima tek pet udaraca prema svom golu, a konačnih 4:2 postavio je Dominic Moore (59:20) pogodivši praznu mrežu 40 sekundi prije kraja.

San Jose je u svom 'Shark Tanku' svladao Detroit sa 2:1 nakon produžetka, a neočekivani junak susreta postao je branič Benn Ferriero koji je u svom prvom nastupu u doigravanju u karijeri na svoj 24. rođendan postigao pobjednički pogodak nakon 7:03 minuta igre u dodanom vremenu.

Ferriero je uputio udarac s plave linije koji je na putu do gola palicom pokušao blokirati Brad Stuart, ali je uspio samo zbuniti svog vratara Jimmyja Howarda kojemu je pločica prošla kroz noge u mrežu.

Inače, poveo je Detroit preko svog 41-godišnjeg kapetana Nicklasa Lidstroma (9:30), a tu je prednost dugo vremena branio sjajni Howard, koji je ukupno sakupio 44 obrane, ali i on je bio nemoćan u situaciji kada su Sharksi uspjeli izjednačiti s igračem više 9:38 minuta prije isteka treće trećine. Tada je nakon jedne Howardove obrane najbolje reagirao Joe Pavelski (50:22).