Karlović i Karanušić postavili 5:0 protiv Čilea

• Autor: Borut Šips
  • 8.3.2009 15:47:33
  • 8.3.2009 14:41:14

S obzirom da su Čileanci došli bez najboljeg tenisača Fernanda Gonzaleza, očekivala se pobjeda Hrvatske, ali na ovakvoj dominaciji hrvatskim predstavnicima treba odati priznanje, bez obzira na protivnika

I nakon četvrtog odigranog susreta Čile je ostao tek na jednom osvojenom setu. Najslabije rangirani Prpićev igrač, Roko Karanušić, lako se obračunao s Guillermom Hormazabalom. Čileanac, 322. igrač svijeta, nije tijekom meča došao niti do jedne break lopte, dok je Zagrepčanin nakon uvodnih 5:5 od sljedećih šest protivniku uzeo tri servisa i slavio rezultatom 7:5, 6:3.

Karanušić je tako dobio svoj drugi meč u pet odigranih susreta u ovom natjecanju. Nakon poraza od Boba Bryana, Henmana i Andyja Murraya zadnja je dva dvoboja riješio u svoju korist. Prvi je, podsjetimo, došao protiv Brazilca Thiaga Alvesa lani u Zadru.

Šlag na tortu postavio je Ivo Karlović, koji nije imao problema sa 440. igračem svijeta Hansom Podlipnikom Castillom. Niti taj čilenaski predstavnik nije dobio priliku za obrat, a hrvatskom asu dovoljan je bio jedan break u prvom setu za konačnih 6:3, 7:6(4).

Hrvatska je u četvrtini finala gdje čeka pobjednika između SAD-a i Švicarske u kojemu domaćin vodi rezultatom 2:1.