Ivica bez bodova, ali je zadržao ukupno vodstvo

• Autor: D. K.
  • 6.3.2009 14:14:57
  • 6.3.2009 12:12:13

Ivica Kostelić ostao je bez bodova na utrci spusta u Kvitfjellu, dok se Raich osvojenim 29. mjestom izjednačio s Ivicom u ukupnom poretku. Pobjednik spusta u Norveškoj je Kanađanin Manuel Osborne-Paradis kojem je ovo bila prva pobjeda u Svjetskom kupu

Iako još uvijek ima velikih problem s leđima, Ivica Kostelić sa svojim je stožerom u posljednji čas odlučio ipak otputovati u Norvešku te u Kvitfjellu pokušati osvojiti što više bodova u Svjetskom kupu.

Prije sedmog spusta sezone koji se održao u norveškom Kvitfjellu, Ivica je u ukupnom poretku imao dva boda prednosti pred Austrijancem Benjaminom Raichom i upravo je ta mala bodovna razlika natjerala Kostelića da pokuša i s bolnim leđima osvojiti što više bodova u Norveškoj.

Najbolji hrvatski skijaš sa starta je krenuo s brojem 33, no nažalost, iako je gornji dio staze odvozio jako dobro, donji dio nije bio briljantan te je na kraju ostao bez bodova završivši na 36. mjestu. Zahvaljujući trećem mjestu, Norvežanin Svindal smanjio je zaostatak za Ivicom u ukupnom poretku te sada ima 811 bodova, što znači 27 manje od hrvatskog skijaša. Najveći Ivičin suparnik u borbi za veliki kristalni globus, Austrijanac Benjamin Raich bio je bolje plasiran od hrvatskog skijaša te se osvojenim 29. mjestom i s nova dva boda izjednačio s Ivicom u ukupnom poretku Svjetskog kupa, pa tako sada oba skijaša imaju po 837 bodova.

Pobjednik spusta u Kvitfjellu je Kanađanin Manuel Osborne-Paradis, kojem je ovo bila prva pobjeda, ispred drugoplasiranog Austrijanca Michaela Walchhofera (+0.31) i trećeplasiranog Norvežanina Svindala (+0.37).