USPJEH U RAMASAU

Skijaško trčanje: Dadić europski prvak!

14.03.2011 u 16:42

Mladi hrvatski skijaš-trkač Edi Dadić osvojio je naslov europskog prvaka na 10 kilometara klasično, te srebrno odličje na 10 kilometara slobodnim stilom na Europskom prvenstvu do 18 godina u austrijskom Ramsau

Dadić je u utrci 10 kilometara klasičnim načinom pobijedio s 5.6 sekundi prednosti u odnosu na srebrnog Švicarca Bielera, dok mu je u utrci slobodnim načinom zlato izmaklo za svega 1.9 sekundi. Dadić (17) je član TSK Ravnogorac, a prije dva tjedna je nastupio i na seniorskom SP-u nordijaca u Oslu gdje je na 15 km klasično bio 62.

U ženskoj konkurenciji na 5 km slobodnim načinom Rea Raušel bila je 10., a Sanja Juričić 13., dok su na dionici od 7.5km klasičnim načinom osvojile osmo i 13. mjesto.