ANI ZAVRŠNICA

Schild dostigla Janicu, Vonn hvata Riesch

12.03.2011 u 14:39

Hrvatska skijašica Ana Jelušić osvojila je 23. mjesto u slalomu Svjetskog kupa u češkom Spindleruv Mlynu.

Ana je završila utrku u vremenu 1:47.27 zaostavši za pobjednicom Austrijankom Marlies Schild 3.42 sekunde. Za Schild je to bila 30. pobjeda u karijeri, te osma ove sezone čime je osigurala mali Kristalni globus u slalomu. S 30 pobjeda u karijeri oprostila se i janica Kostelić te dvije slalomašice koje su obilježile svoje epohe sada dijele deveto mjesto u povijesti ženskog skijanja.

Drugo mjesto osvojila je njezina sunarodnjakinja Kathrin Zettel sa 93 stotinke sekunde zaostatka, dok je treće mjesto pripalo Slovenki Tini Maze (+1,16).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Njemica Maria Riesch sa 1678 bodova, druga je Amerikanka Lindsey Vonn sa 1655 bodova, a treća je Slovenka Tina Maze sa 1003 bodova. Ana Jelušić je na 65. mjestu sa 68 bodova, dok je Sofija Novoselić na 112. poziciji sa 6 bodova.

U poretku slalomašica vodi Schield sa 600 bodova, druga je Finkinja Tanja Poutiainen sa 489 bodova, dok je na trećem mjestu Njemica Riesch sa 420 bodova. Jelušić se nalazi na 24. mjestu sa 68 bodova, a Sofija Novoselić je 57. sa šest bodova.