POLUVRIJEME IZ SNOVA

Rukometaši furiozno preokrenuli Španjolce

11.03.2011 u 09:33

Kao da su nastavili u ritmu s nedavnog SP-a u Švedskoj, ali s lijepim završetkom, rukometaši Hrvatske su sjajnim drugim poluvremenom u gostima svladali Španjolsku sa 26:24 (8:9)

Španjolska je u prilično uspavljujućem prvom dijelu održavala minimalnu prednost i na odmor otišla s jednim golom razlike. Najbolji u redovima Slavka Goluže bio je Čupić, čijim je trećim golom za 6:7 Hrvatska upisala jedino vodstvo u prvom dijelu.

Španjolci su u nastavak krenuli sjajno i nakon četiri minute otišli na visokih 12:8. Činilo se da dvoboj ide prema slavlju krcate dvorane u Ciudad Realu, ali tada je krenuo udar s hrvatske strane.

Počelo je ulaziti sa svih pozicija, a posebno nadahnut u ključnom razdoblju bio je Damir Bičanić koji je dokazao da treba biti standardan član naše najbolje vrste. Damir je vratio vodstvo kod rezultata 16:17, a pri 18:18 je krenula lavina iz ruke Domagoja Duvnjaka. Pogodio je četiri od zadnjih osam golova, među ostalima i ključni gol za 25:23 minutu prije kraja i sa šest pogodaka bio najbolji strijelac pobjednika.

Vratari (Šego i Blažičko) su bili solidni, Čupić i Štrlek su zabili svoju kvotu, Balić je zabio tri kada se lomilo i nakon zadnjeg zvižduka krenulo je divlje slavlje rukometaša koji su sami sebe podsjetili koliko su moćni.

Isti protivnici snage će odmjeriti u Splitu u nedjelju.