EP U STRELJAŠTVU

Hrvatske seniorke 'upucale' srebrnu medalju

05.03.2011 u 20:24

Kakva je to radost bila! Na Europskom prvenstvu u gađanju zračnim oružjem u talijanskoj Bresciji blistale su hrvatske predstavnice

Seniorke Snježana Pejčić (397), Suzana Cimbal Špirelja (396) i Sandra Vitez (394) osvojile su srebrnu medalju u gađanju puškom. Pogodile su 1186 krugova, šest manje od zlatnih njemačkih reprezentativki te dva više od trećeplasiranih čeških izabranica. Ono što su naši stručnjaci najavljivali, to se i ostvarilo: put u Bresciju bio je put s pokrićem.

Hrvatske natjecateljice blistale su i u juniorskoj konkurenciji. U gađanju zračnom puškom 18-godišnja varaždinska maturantica Tanja Perec osvojila je zlatnu medalju.

Kakva slika na pobjedničkom postolju: zlatna Tanja Perec (397), srebrna Ruskinja Valerija Sokolova (396) i brončana Francuskinja Jennifer Orly (396)! Istodobno, u gađanju pištoljem hrvatska ženska juniorska reprezentacija osvojila je brončano odličje.

Prva je bila Poljska (1126), druga Bugarska (1114), a treća Hrvatska (1113) u sastavu: Valetnina Pereglin (375), Arisa Šerifović (375) i Marina Lučić (363).