PORAZ 'MEDVJEDA' 4:2

Ouellette ih načeo, Ouellette ih dokrajčio

04.02.2011 u 21:13

Hokejaši Medveščaka poraženi su u 45. kolu EBEL lige u Grazu od domaćih 99-ersa sa 4:2 (1:2, 0:0, 3:0), a glavni krivac bio je bivši 'medvjed' Mike Ouellette

Baš kao i u Linzu prije pet dana, hokejaši Medveščaka imali su vodstvo protiv domaćina. Doduše, ovog puta ne njih šest, nego tek jedno, ali nakon prve dvije trećine 'medvjedi' su protiv Graz 99-ersa vodili sa 2:1.

Domaćini su poveli preko bivšeg 'medvjeda' Mikea Ouellettea u 11. minuti utakmice, ali do kraja prve trećine, preko Kinasewicha i Banhama, 'medvjedi' su stekli prednost koju su čuvali i kroz cijelu drugu trećinu. U tom su periodu utakmice uspjeli u dva navrata sačuvati svoju mrežu s igračem manje.

No, čim je počela posljednja trećina, Ouellette je bio asistent Patricku Harrandu za izjednačenje domaćina. Na 3:2 za Graz u 53. minuti povećao je Kanađanin Jean Phillipe Paré, da bi konačnih 4:2 postavio svojim drugim golom na utakmici Mike Ouellette. Unatoč porazu, 'medvjedi' su ostali na sedmom mjestu s istom bodovnom prednošću pred Olimpijom, jer 'zamjčeki' su poraženi u Mađarskoj od Albe sa 6:1.

Medveščak sljedeću utakmicu igra već u nedjelju, kada će se održati još jedan Winter Classic na zagrebačkoj Šalati, a pod otvorenim nebom gostovat će Black Wingsi iz Linza.