Čilić uspješno prema obrani naslova

• Autor: Borut Šips
  • 2.2.2011 19:24:11
  • 2.2.2011 19:01:23

Prvi nositelj zagrebačkog Indoorsa Marin Čilić uspješno je počeo nastup na turniru koji je protekle dvije godine osvajao

Čiliću, koji je zbog renkinga dobio slobodno kolo, ždrijeb je u drugom kolu namijenio Rusa Kunitsina kojega je svladao sa 7:6, 6:2 i u četvrtfinalu će igrati protiv Nijemca Floriana Mayera.

Marin ne može biti sasvim zadovoljan svojom prezentacijom, ovakvom razinom igre teško može računati na novi veliki rezultat u Zagrebu. Kunitsin je u prvom setu poveo sa 4:2 i imao dvije set lopte, no Marin je u ključnom trenutku odigrao dobro i u 13. igri to pretvorio u osvojeni prvi set.

Nije uspio nametnuti svoj stil igre, ali nakon oduzetog servisa u drugom je setu bez većih problema odjedrio prema drugom kolu. Nakon 99 minuta iskoristio je četvrtu meč loptu i upisao je 11. pobjedu u nizu u Zagrebu. U borbi za polufinale čeka ga teži zadatak, Mayer je u jutarnjem meču sa 2:0 dobio Radeka Štepaneka i tako potvrdio da je u dobrom izdanju. Taj će se meč igrati u petak.