Rapsodija 'medvjeda': Villach zaleđen na 7:2!

• Autor: N. Miladin
  • 29.1.2011 10:24:27
  • 28.1.2011 22:02:00

Kakva je to večer bila u Areni! U posljednjoj utakmici Ice Fevera zagrebački Medveščak je doslovce pregazio Villach sa 7:2, i to igrom koja oduševljava

Ice Fever je završen kako navijači Medveščaka nisu mogli ni sanjati. U četvrtoj utakmici u Areni pregažen je Villach s velikih i super uvjerljivih 7:2, i to igrom koja je raspjevanoj Areni dala dodatni motiv da posve poludi. Bila je to večer u kojoj je u gostujuću mrežu ulazilo sve, u kojoj je bilo pitanje samo s koliko će razlike završiti utakmica.

Kao i dosad, gosti su u našoj najvećoj sportskoj dvorani prvi poveli. Josua Langfeld zabio je u jeku domaćih napada, u šestoj minuti prve trećine, a uzvrat je stigao točno 42 sekunde kasnije kad je Ryan Kinasewich iskoristio asistenciju Joela Prpicha i izjednačio na 1:1. Kad je četiri minute kasnije T. J. Gudarelli s igračem manje, nakon fenomelanog dodavanja Grega Daya, zabio za 2:1, konačni pobjednik više nije bio upitan. Istina, hokejaši Villacha u pojedinim trenucima igrali su jako dobro, no opći je dojam da su 'medvjedi' posve nadigrali suparnika i ono što se događalo nakon gola za 2:1 bila je uživancija za sve hrvatske ljubitelje hokeja na ledu.

Na 3:1 povisio je Andy Sertich nevjerojatnim pogotkom u drugoj trećini, a onda je stigla golijada u posljednjih 20 minuta, kad novinari gotovo nisu stigli zapisivati strijelce kako su brzo golovi padali. Ni službeni spikeri nisu se snašli, a na semaforu je već pisalo ludih 6:1. Pvo je Kinasewich početkom treće trećine povisio na 4:1, a onda je krenulo: John Hecimovic zabio je u 47. minuti, točno 24 sekunde kasnije pak je u mrežu Bernharda Stakbauma ugurao Jonathan Filewich, a onda je na red došao i novopridošli Borna Rendulić koji je zabio 45 sekundi nakon svog prethodnika.

No ni to još nije bilo gotovo. Tribine u Areni su slavile, orila se pjesma kad je na 7:2 smanjio Jonathan Ferland, a prepuna Arena pozdravila je smanjenje rezultata - ovacijama!

Bila je to večer 'medvjeda', i kad tako igraju na svom ledu, malo tko u Ebel ligi ih može dobiti. U golijadi, recimo, najveća zvijezda Frank Banham nije zabio pogodak, što samo dokazuje koliko opasnih golgetera ima Medveščak. Forma je u očitom usponu, i to baš u pravo vrijeme. Još nekoliko kola i na redu je play-off.