Pobjeda za kraj: Villach u Areni

• Autor: N. Miladin
  • 28.1.2011 21:42:08
  • 28.1.2011 10:07:00

Trener Doug Bradley uoči dolaska Villacha u Arenu nalazi se u pomalo neuobičajenoj situaciji: ozlijeđen mu je samo jedan igrač (Don MacLean), a roster dopunjen mladim i vrlo talentiranim napadačem Bornom Rendulićem koji je posuđen od finskog Ässäta

U petak navečer u zagrebačkoj Areni na rasporedu je posljednja utakmica spektakla Ice Fever u kojoj će hokejaši Medveščaka ugostiti austrijski Villach. U prve tri utakmice 'medvjedi' su ostvarili polovičan uspjeh - osvojili su bod protiv KAC-a, uvjerljivo izgubili od Vienna Capitalsa te nadvisili Olimpiju. Iako je Villach neugodna momčad s kojom Zagrepčani imaju negativan skor ove sezone, ipak u redovima jedine hrvatske momčadi u Ebel ligi ne nedostaje optimizma.

U prvom redu, on se temelji na činjenici da će Doug Bradley u ponovno prepunoj Areni konačno imati gotovo cijelu momčad na okupu. Nedostajat će samo Don MacLean, ali je roster zato popunjen mladim Bornom Rendulićem, talentom od kojeg hrvatski hokej očekuje jako puno. S druge strane, gostima će nedostajati branič Kevin Mitchell (pet golova, 21 asistencija ove sezone), važna karika u igri momčadi koju je postavio trener Johan Stroemwall.

Ove sezone Medveščak je ostvario tek jednu pobjedu protiv Villacha, bilo je to na početku sezone, u prvoj međusobnoj utakmici (4:2). U naredne tri, od kojih je jedna odigrana u Domu sportova, Villach je bez velikih problema stizao do pobjeda. Koliko su Austrijanci neugodni za 'medvjede', svjedoče rezultati 7:1, 4:1, 5:2. Utakmica u Areni na rasporedu je u 19.15 sati, uz tekstualni prijenos na tportalu.

3. trećina
60' kraj utakmice! Veličanstvena pobjeda 'medvjeda'!
57' još jedno isključenje za Medveščak, 2 minute kazne dobio je Macaulay
56' 7:2. Za Villach s igračem više zabio je Ferland
56' Medveščak ima igrača manje, isključen Macaulay
54' Villach ima igrača manje, isključen Kristler
52' atmosfera je apsolutno najbolja do sada u Areni, tribine su nevjerojatne!
51' 'medvjedi' imaju igrača manje, isključen je Gazdic
48' Goooooooooooooooooool! Svaki napad 'medvjeda' je pogodak. Strijelac Borna Rendulić! 7:1
47' Goooooooooooooooooool! Nevjerojatno! 6:1, a nije prošlo ni pola minute od prethodnog pogotka. Strijelac: Filewich
47' Goooooooooooooooooool! nova kontra 'medvjeda' završava pakom u mreži Villacha! Gol Hecimovica za 5:1
45' Medveščak i dalje igra jako dobro, tribine su fenomenalne
44' 'medvjedi' imaju igrača više, isključen Ryan
43' Goooooooooooooooooool! 4:1! Kinashevich je zabio na izvrsni asist Hecimovica
41' prvi pak u posjedu u posljednjoj trećini imaju 'medvjedi'

2. trećina
40' kraj 2. trećine
40'' Sandrock je zabio gol, ali vrijeme je već isteklo
39' Medveščak ima igrača više, isključen je Kuznik
36' četiri minute prije kraja druge trećine Villach ima inicijativu
32' isključenje Filewich. Austrijanci opet imaju igrača više
31' Goooooooooooooooooool! Strašan pogodak iz kontre. Na sistenciju Guidarellija u kontri je pak u mrežu doslovce zakucao Sertich. 3:1!
30' igra se vrlo otvoreno, atmosfera na tribinama je jako dobra
27' ponovno pauza, ali ovog puta zbog toga jer su suci mislili da je gola pao nakon velike gužve pred Kristanom
26' isključen je Prpic, Villach ima igrača više
25' utakmica je nakratko prekinuta zbog problema s golom Roberta Kristana. Suci rješavaju stvar
23' Villach ima laganu inicijativu, no nema prevelikih uzbuđenja pred Kristanom
21' buli su osvojili Austrijanci

1. trećina
20' kraj 1. trećine
18' Medveščak igra izvrsno, stvara prilike, dobro kliže, no i golman Villacha izvrsno brani
17' nema pogotka!
17' gosti su zabili pogodak, no sudac provjerava dali nakon prekršaja nad Kristanom
13' obje ekipe igraju s igračem manje, Sertich i Razingar su isključeni
12' Goooooooooooooooooool! kakva kontra T. J. Guidarellija. 'medvjedi' su zabili za 2:1 s igračem manje
10' Villach igra s igračem više, isključen Hecimovic
9' Goooooooooooooooooool! 1:1 nepunu minutu nakon primljenog gola 'medvjedi' izjdnačuju. Strijelac Kinasewich
8' 0:1 tradicionalno gosti u Areni vode. Strijelac Langfeld
6' domaći nisu dobro odigrali s igračem više, no ipak su jednom pogodili stativu
4' Medveščak ima igrača više, isključen je Langfeld
3' 'medvjedi' su imali već dva opasna udarca prema Starkbaumu, no rezultat je i dalje 0:0
1' Prvi napad na utakmici imaju hokejaši iz Austrije