• 27.1.2011 12:43:07
  • 27.1.2011 11:12:41

U prvom polufinalu Australian Opena igraju Roger Federer i Novak Đoković. Srbin je na prvom 'grand slamu' slavio 2008, a Švicarac je bio najbolji u četiri navrata (2004., 2006., 2007., 2010.)

Federer – Đoković 6:7 (3), 5:7, 4:6

U prvom setu obojica tenisača čvrsto su držala svoj servis. Samo je Federer imao jednu break priliku koja je ostala neiskorištena. Odluka je zato pala u tie-breaku, a tu je Srbin bio koncentriraniji i precizniji te je dobio 13. igru sa 7:3.

Srpski tenisač je u drugom setu kod 1:1 napravio prvi break, ali njegova prednost nije dugo trajala. Švicarac je s četiri gema u nizu (dva breaka) preokrenuo na 5:2, iako je bio u nekoliko teških situacija. kod 5:3, drugi tenisač svijeta je servirao za set, ali Đoković je uzvratio, a uskoro i izjednačio na 5:5. No to nije bilo sve od srpskog igrača koji je sve lakše na kraj izlazio s Federovim servisom. Đoković je došao do tri vezane break lopte, drugu je realizirao za 6:5 te došao u priliku da servira za drugi set. Đoković je bez izgubljenog poena na servis došao do drugog seta (7:5).

Treći set sigurno je otvorio Federer. Švicarac je zatim u drugom gemu imao tri break lopte, ali se je Đoković obranio. Zatim je uslijedila kazna, Đoković je uzeo početni udarac svojem suparniku i najavio slom četverostrukog pobjednika Australian Opena. Svi pokušaji Federera su uzaludni, Đoković drži servis (2:4). Ipak, Švicaracse ne predaje, nakon velike borbe napravio je break za 4:4. No, Đoković je odmah uzvratio, iskoristio je posljednju od tri vezane break lopte za 5:4 i servirao za meč. Treću meč loptu je Đoković iskoristio i otišao u finale.