OLIMPIJA U ARENI

'Medvjedi' stigli do minimlne, ali slatke pobjede nad Olimpijom

25.01.2011 u 16:11

Ljubljanska Olimpija treći je suparnik Medveščaku tijekom Ice Fevera u zagrebačkoj Areni, a domaćini se nadaju da je konačno stigao trenutak kad će na konto upisati i prvu pobjedu pred 15.000 navijača

Zagrebački 'medvjedi' i dalje su desetkovani ozljedama. Istina, situacija u utorak protiv Olimpije malo je bolja od nedjeljne protiv Vienne Capitalsa, no izostanak nekolicine defanzivaca i lakše ozljede napadača koji će ipak nastupiti, stavljaju Medveščak pred velik izazov. Na rasporedu je treća utakmica u Areni, a domaći navijači još nisu osjetili slast pobjede!

U ovoj sezoni ''zmajčeki' nemaju dobar omjer pobjeda i poraza protiv 'medvjeda'. Ljubljančani su dobili nakon izvođenja kaznenih udaraca prvi međusobni sraz igran u domu sportova, zatim su na isti način izgubili u slovenskoj prijestolnici, a onda je Medveščak naredne dvije utakmice dobio rezultatski lako (2:1 u 'Deželi' i 7:1 u metropoli).

3. trećina
20' kraj utakmice, Medveščak je pobijedio 4:3
20' samo 43 sekunde prije kraja buli u trećini Medveščaka; Arena je na nogama, pjesma se ori sa svih tribina
18' Olimpija sve baca na napad ne bi li stigla do izjednačenja
15' Olimpija igra s igračem manje zbog previše igrača na ledu
13' Olimpija opet smanjuje; za 3:4 zabio je Hughes
11' Goooooooooooooool! ludnica u Areni, za 4:2 zabio je mladi Blagus
8' Olimpija igra s igračem manje, isključen je Kantee
5' Vrlo brzo Olimpija je smanjila na 2:3. Lijep pogodak nakon jakog šuta postigao je Stopar
3' Goooooooooooooool! 3:1! nakon odbijanca iza gola se 'prošuljao' Kinasewich i pored golmana utrpao pak u mrežu
1' kreće zadnjih 20 minuta utakmice, 'medvjedi' vode 2:1

2. trećina
20' kraj 2. trećine
19' domaćini su odigrali nekoliko dobrih akcija s igračem više, ali bez pogotka
17' isključenje Sachla zbog naleta na Kristana; 'medvjedi' imaju igrača više
16' Kristan brani udarac Pancea
16' penal za Olimpiju
15' Goooooooooooooool! 2:1 zabio je Banham iz kontre
13' igra se obostrano otvoreno, prilike se redaju iz napada u napad s obje strane
11' Goooooooooooooool! za 1:1 s igračem više zabio je Hecimovic
9' Medveščak ima igrača više, isključen je Higgins
7' 'medvjedi' i dalje igraju posve neprepoznatljivo, Ljubljančani ostavljaju puno bolji dojam
3' Olimpija je puno bolje započela drugu trećinu, 'medvjedi' još nisu orgnizirali nijedan suvisli napad
1' krenula je i druga trećina, Medveščak je u napadu

1. trećina
20' kraj 1. trećine
19' velika prilika za Pancea, čudo što je promašio sam pred Kristanom
18' Medveščak ima malu inicijativu, ali nedostaju udarci prema gostujućem golmanu
14' 'medvjedi' opet imaju igrača više, isključen Vedlin
13' 'medvjedi' su imali solidnu dominaciju, uputili nekoliko šuteva, no rezultat nije promjenjen
10' Olimpija igra s igračem manje, isključen Mušič
8' Medveščak ima igrača manje, isključen Hecimovic
7' 0:1! nakon poništenog gola 'medvjeda', pogodak su zabili Slovenci; strijelac Higgins
7' u Arenu su stigli i gostujući navijači, njih oko 200
4' Suci su poništili pogodak, zasad nema objašnjenja zašto
4' Goooooooooooooool! 1:0 strijelac Day
3' uzvraćaju 'zmajčeki' s dvije dobre prilike, ali Kristan sve brani
2' 'medvjedi' su već dvaput zaprijetili gostujućem golmanu, rezultat je i dalje 0:0
1' prvi buli na utakmici osvojili su hokejaši Olimpije