BERBA SE NASTAVLJA

Nova dva srebra Hrvata na Novom Zelandu

25.01.2011 u 15:16

Na IPC Svjetskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom koje se održava na Novom Zelandu, nakon zlata Marije Iveković i Mikele Ristoski, danas su osvojena dva srebrna odličja

Njih su zaslužili Branimir Budetić, član AK za osobe s invaliditetom Agram iz Zagreba, u konkurenciji slabovidnih atletičara u petoboju te Darko Kralj, član AK Grubišno Polje u bacanju kugle za atletičare s nadkoljeničnom amputacijom.

Kralj je hicem od 14.00 metara bio drugoplasirani. Svjetski prvak postao je Rus Maxim Narozhnyy duljinom od 14.23 metra, a u istoj kategoriji tjelesnog oštečenja Mladen Tomić, član AK za osobe s invaliditetom Agram iz Zagreba, zauzeo je šesto mjesto s duljinom od 11.87 metara.

Srebrni Branimir Budetić u petoboju skupio je 3209 bodova , zaostavši 99 bodova iza svjetskog prvaka Langenhovena iz Južnoafričke Republike koji je osvojio 3308 bodova. Naš paraolimpijac je po disciplinama ostvario slijedeće rezultate: Skok u dalj – 6.39m, Koplje – 54.34m, 100m 12.04, Disk – 34.99m, 1500m – 4:40,59.

Četvrtog natjecateljskog dana nastupio je i Denis Slunjski, član AK za osobe s invaliditetom Agram iz Zagreba, koji je u kategoriji atletičara niski rastom u bacanju kugle zauzeo je 9. mjesto hicem od 9.35 metara.