OBRAČUN U KITZBÜHELU

Ivici pobjeda u kombinaciji i drugo mjesto u slalomu

23.01.2011 u 14:12

Ivica Kostelić zauzeo je drugo mjesto u slalomu Svjetskog kupa u austrijskom Kitzbuehelu, ali je pobijedio u klasičnoj kombinaciji sa subotnjim spustom, te je u nedjelju osvojio čak 180 bodova i učvrstio prvo mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Kostelić je startao kao prvi u prvoj vožnji i s preciznom vožnjom zabilježio najbrže vrijeme s 26 stotinki bržim vremenom od sljemenskoga pobjednika Šveđanina Andrea Myhrera, dok je trećeplasirani Austraijanac Reinfried Herbst zaostao 30 stotinki. U drugoj vožnji Ivica je doskijao do drugog mjesta zaostavši za pobjednikom Francuzem Jean Baptiste Greangeom 28 stotinki, ali je zato uvjerljivo slavio u jedinoj klasičnoj kombinaciji u sezoni Svjetskog kupa u kojoj se zbrajaju vremena spusta i dvije vožnje slaloma. Tako je ponovio prošlogodišnji uspjeh iz Kitzbuehela, kada je također slavio u kombinaciji i kao pobjednik dobio svoju gondolu na žičari.

Najbolji sportaš Hrvatske nastavio je s fenomenalnim rezultatima u siječnju, mjesecu u kojem je pobijedio u šest utrka i osvojio nevjerojatnih 861 bod, a iz Kitzbuehela, mitskog skijaškog mjesta odlazi s 304 boda, što nikome u povijesti dosad nije uspjelo. Pritom je zaradio i 125.100 eura od najbogatijeg fonda nagrada u Svjetskom kupu.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Kostelić ima 1030 bodova, najbliži pratitelj mu je Švicarac Silvan Zurbriggen s 629 ili 401 bod manje, dok je Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji je u nedjelju odustao u prvoj vožnji, treći s 585 bodova. Kostelić je zadržao i vodstvo u slalomu s 433 boda ispred Austrijanca Marcela Hirschera (326), a vodi i u poretku kombinacije s 200 bodova ispred Janke (112).

Treće mjesto u slalomu osvojio je Talijan Giuliano Razzoli.

Do uspjeha karijere došao je i Tin Široki koji je u kombinaciji osvojio 13. mjesto i prvih 21 bod ove sezone. U kombinaciji su drugo i treće mjesto iza Ive zauzeli Švicarac Silvan Zurbriggen sa zaostatkom od 1.93 sekundi, dok je Austrijanac Romed Baumann zaostao čak 6.67 sekundi.

U utorak će Kostelić imati priliku za nove bodove na noćnome slalomu u Schladmingu.