Ivici prva super-G pobjeda u karijeri!

• Autor: D.K.
  • 21.1.2011 15:23:20
  • 21.1.2011 13:00:00

Ivica Kostelić nastavlja s izvrsnim rezultatima i dominacijom u 2011. godini. Vikend u Kitzbühlu za najboljeg hrvatskog skijaša započeo je briljantno. Profesor Ivica je došao do svoje prve superveleslalomske pobjede u karijeri pa je tako osvojio novih 100 bodova u Svjetskom kupu!

Brzo, bez greške i profesorski, Ivica Kostelić se spustio niz legendarni Streif u Kitzbühlu, što mu je donijelo nove bodove u Svjetskom kupu, ali i prvu pobjedu u superveleslalomu u karijeri! Dosad najbolji rezultat u superveleslalomu Ivica je dohvatio 2010. godine u Garmischu, kada je osvojio drugo mjesto. Najbolji hrvatski skijaš je prije petka triput skijao na toj austrijskoj stazi - lani je bio 16., godinu prije toga 20., a 2008. godine završio je kao 22. A sada pobjeda!

Iako je krenuo rano, s trećim startnim brojem, Kostelić je odvozio tako dobro da mu se ni u jednom trenutku nitko nije mogao približiti, pa ni oni skijaši koji su figurirali kao favoriti u superveleslalomu. Sada je definitivno jasno da u ovom trenutku svjetskim skijanjem dominira jedan čovjek - Ivica Kostelić!

Ivica je slavio ispred Austrijanca Geogra Streitbergera koji je zaostao 23 stotinke te Norvežanina Svindala koji je imao 28 stotinki zaostatka, ali najvažnije je da je Norvežanin, koji je Ivičin najveći konkurent u borbi za Veliki kristalni globus, završio iza najboljeg hrvatskog skijaša.

Bila je to peta Ivičina pobjeda ove sezone, točnije peta u posljednjih 19 dana. Seriju je otvorio trijumfom u Münchenu u paralelnom slalomu (2. siječnja), uslijedilo je slavlje u slalomu u Adelbodenu (9. siječnja), superkombinacija (14. siječnja) i slalom (15. siječnja) u Wengenu te sada u Kitzbühlu. Kostelića na 71. izdanju Hahnenkamma očekuju još dva nastupa, spust u subotu i kombinacija u nedjelju.

Pobjedom u Kitzbühlu Ivica je povećao svoje vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa ispred Svindala koji je trećim mjestom osvojio 60 bodova. Tako sada Ivica ima 826 bodova, drugi Svindal 571, a treći Zurbriggen, koji je u Kitzbühlu osvojio šesto mjesto, 509.

Osim Ivice, još su dva hrvatska skijaša nastupila u superveleslalomu. Natko Zrnčić Dim je sa startnim brojem 55 završio na 33. mjestu, dok je kao posljednji natjecatelj krenuo Tin Široki koji nije završio utrku.

U subotu je na rasporedu spust, a u nedjelju slalom.