Nadal krenuo bez izgubljenog gema

• Autor: Hina
  • 18.1.2011 10:10:06
  • 18.1.2011 10:02:39

Prvi nositelj Australian Opena Španjolac Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo uvodnog Grand Slam turnira sezone bez izgubljenog gema. Nadal je na terenu proveo svega 46 minuta protiv Brazilca Marcosa Daniela koji je pri rezultatu 6:0, 5:0 za Španjolca predao meč

Brazilac je predao meč zbog ozljede koljena, premda se nagađa da je odustao od borbe kako bi izbjegao 'bicikl', poraz bez osvojenog gema. Točnije tricikl, obzirom da se igra na tri seta a takvo je 'postignuće' zaista prvoklasna rijetkost. Nadal je ovom pobjedom krenuo u osvajanje četvrtog uzastopnog Grand slama što nikome u muškom tenisu nije uspjelo više od 40 godina.

'Teško mi je procijeniti jesam li igrao super ili je Daniel igrao loše. No, zadovoljan sam načinom na koji sam odradio prvo kolo,' kazao je prvi tenisač svijeta. Nadal će u drugom kolu igrati protiv Amerikanca Ryana Sweetinga.

Previše problema nije imao niti prošlogodišnji finalist Britanac Andy Murray protiv Slovaka Karola Becka. Murray je poput Nadala prošao dalje nakon što mu je suparnik predao meč. No, na terenu se ipak zadržao nešto duže, ukupno 100 minuta za pobjedu 6:3, 6:1, 4:2.

'Lijepo je izboriti pobjedu na Australian Openu bez drame. Na početku meča sam bio malo nervozan, no vrlo brzo sam se opustio,' kazao je Murray kojeg u drugom kolu očekuje Ukrajinac Illja Marčenko.