Čilić zaustavio odličnog Tipsarevića

• Autor: Borut Šips
  • 23.2.2009 16:19:25
  • 23.2.2009 13:36:41

Od trojice hrvatskih predstavnika (Čilić, Karlović i Ljubičić) na ATP turniru u Dubaiju, prvi je na teren izašao Marin. Po treći put u sezoni protivnik mu je bio izuzetno talentirani Srbin Tipsarević, no i treći put Čilić je izašao kao pobjednik

Tipsarević je furiozno ušao u susret i ekspresno riješio prvi set. Prije nego što se doveo na 'radnu temperaturu', Čilić se suočavao sa zaostatkom od 4:0 i nakon pola sata Srbin je imao 6:2. Tipsarević se sjajno kretao, bio je agresivan i precizan te je gotovo nepogrešivo koristio prilike nakon drugog Marinova servisa.

Prvi gem drugog seta mogao je biti i ključan, no Čilić je spasio zaostatak od 15:40 i nakon toga bez muke došao do tie breaka. U toj fazi Čilić je znatno podigao razinu servisa i uspostavio priključak na terenu. U 13. igri bio je siguran na početnom udarcu, te je uz dva obrata osigurao treći set.

Odlučujuću dionicu Čilić je otvorio svojom prvom break loptom u meču i odmah je pretvorio u početnu prednost. Tipsarević je postajao sve nervozniji, i kako se susret primicao kraju, pružao je sve slabiji otpor na servis protivnika. Takav odnos snaga na terenu doveo je do konačnih 2:6, 7:6(3), 6:4 za Čilića. Pri vodstvu od 5:3 Marin je propustio četiri break lopte za zaključenje meča, no hladno je posao obavio tri minute kasnije. U drugom kolu čeka ga bolji iz dvoboja Bennetau - Melzer, a u četvrtini finala, ako do njega dođe, Čilić, koji ove godine ima omjer pobjeda i poraza 14:1, mogao bi se susresti s još jednim Srbinom, trećim igračem svijeta Novakom Đokovićem.

Tipsarević ove sezone ima četiri poraza, od čega je čak tri doživio od Čilića. Slično je lani Marin 'na zub' uzeo i Francuza Mathieua, kojega je u mjesec dana svladao tri puta.