PREMA VELIKOM VRHU

Sjajni Ivica peti u veleslalomu!

08.01.2011 u 13:56

Ivica Kostelić izvanrednom drugom vožnjom veleslaloma u Adelbodenu upisao je peto mjesto, najbolji rezultat sezone u toj disciplini, i dodatno se približio vodećima u ukupnom poretku Svjetskog kupa. Pobjedu su istim vremenom podijelili Francuz Rychard i Norvežanin Svindal koji je s novih 100 bodova preuzeo ukupno vodstvo

Ivica je u prvoj vožnji vozio solidno i zauzeo 19. mjesto na stazi koju je 'poharala' južina i koja je vrlo brzo postala mekana i teška za skijaše.

To mu je u drugoj vožnji donijelo povoljnije startno mjesto i Ivica je priliku objeručke prihvatio. Mirno je odvezao gornji dio staze, sjajno prošao završnu strminu i popravio svoj plasman za čak 14 mjesta. Upisao je treće vrijeme druge vožnje, završio ukupno peti uz podatak da mu je pobjedničko postolje pobjeglo za tek četiri stotinke sekunde.

Pobjedu su podijelili Cipryen Richard, koji je nakon prve vožnje bio 20. i Aksel Lund Svindal, a ispred Ivice (+0.24) još su bili Fanara (+0.20) i Benjamin Raich (+0.22).

Osvojenim petim mjestom zaradio je novih 45 bodova čime je u ukupnom poretku sa 404 zasjeo na treće mjesto prestigavši Švicarca Zurbriggena koji ima 395 i Ligetyja koji je vodio nakon prve vožnje, no u drugoj je završio u snijegu i doskijao tek do 28. mjesta. Walchoffer ima pet bodova više (409), a Svindal 435, ali u nedjelju je na rasporedu slalom u kojemu Ivica ima divovsku priliku za doći u Wengen kao vodeći skijaš svjetskog kupa.