Ivica 11., ali ukupno i dalje prvi

• Autor: D. K.
  • 21.2.2009 16:44:35
  • 21.2.2009 10:24:04

U šestom veleslalomu Svjetskog kupa skijaša koji se vozio u Sestriereu Ivica Kostelić je zauzeo 11. mjesto i tako zadržao vodeće mjesto u ukupnom poretku skijaša. Ujedno, ovo je prva trka koju je odvozio nakon pauze uzrokovane bolovima u leđima. Pobjednik u Sestriereu bio je Švicarac Cuche koji je u prvoj i drugoj vožnji pokazao najviše

Nakon tretmana u Daruvarskim toplicama i odgađanja odluke o nastupu do posljednjeg trenutka, Ivica Kostelić ipak se pojavio na startu šestog veleslaloma sezone. Problemi s leđima su normalizirani i trenutno vodeći skijaš svijeta je odlučio nastupiti u Sestriereu. Bio je ovo prvi nastup Kostelića nakon 20 dana, koje je uglavnom potrošio na rehabilitaciju bolnih leđa, koja ga muče od slaloma u Garmischu.

U prvoj veleslalomskoj vožnji Ivica je startao 15. i vozio jako dobro s obzirom na već spomenute probleme. Kostelić osvojio deveto mjesto, da bi u drugoj vožnji malo pokvario svoj rezultat, te je na kraju završio na 11. mjestu zaostavši za pobjednikom Didierom Cucheom sekundu i 51 stotinku. S obzirom na ono što je prošao, ovo je briljantan povratak Ivice na stazu. Nemojmo zaboraviti da je s ovim bodovima zadržao prvo mjesto u ukupnom poretku.

Pobjednik Cuche bio je za 66 stotinki bolji od drugoplasiranog Austrijanca Goergla te 89 stotinki od Benjamina Raicha.

Drugi hrvatski predstavnik Tin Široki, koji je imao startni broj 63, nije uspio izboriti drugu vožnju, jer je završio na 50. mjestu (+5,00).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa Kostelić vodi sa 766 bodova, a drugi je Benjamin Raich sa 740. Slijedi Grange sa 726 bodova, a Norvežanin Aksel Lund Svindal ima 687 bodova.

U nedjelju je na rasporedu super kombinacija u kojoj bi trebao nastupiti Ivica Kostelić.