SJAJNE ANĐELA I HELENA

Najmanje srebro za naše paraolimpijke u stolnom tenisu

15.09.2016 u 17:06

Hrvatske stolnotenisačice Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić izborile su plasman u finale ekipnog dijela natjecanja na paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru

Mužinić (23) i Dretar Karić (36), koje nastupaju u kolicima su u polufinalnom dvoboju u kategorijama 1-3 pobijedile Koreanke Mi-Gyu Lee i Jiyu Yoon 2-0.

Prvi bod osvojile su u parovima pobijedivši nakon pet setova 3-2 (4-11, 11-6, 4-11, 11-8, 11-6).

U drugom meču Anđela Mužinić je pobijedila Mi-Gyu Lee taakođer nakon dramatičnih pet setova 3-2 (11-7, 7-11, 11-4, 11-9).

Ulaskom u finale djevojke su osigurale drugo stolnoteniskog odličje u Riju nakon zlata Sandre Paović.

Mužinić i Dretar Karić su na posljednjim POI u Londonu osvojile peto mjesto u ekipnom dijelu natjecanja, a prije dvije godine na SP-u u Pekingu su bile treće. Na posljednjem EP-u u danskom Vejleu osvojile su zlato bez izgubljenog seta.

U susretu za zlato, koji je na rasporedu 16. rujna, igrat će protiv Kineskinja Li Qian i Jing Liu koje su slavile protiv Talijanki Giade Rossi i Michaele Brunelli 2-0.