BRANE ZLATO

Kakva drama; Francuzi zabili dvije sekunde prije kraja

19.08.2016 u 22:47

Dvostruki olimpijski pobjednici Francuzi izborili su plasman u treće uzastopno finale olimpijskih igara nakon što su u polufinalu pobijedili njemačke rukometaše 29-28 (16-13).

U dramatičnoj završnici presudio je pogodak Daniela Narcissea dvije sekunde prije kraja utakmice.

Francuska je u 41. minuti imala velikih sedam golova prednosti (22-15), no europski prvaci su sjajnom završnicom minutu prije kraja susreta izjednačili na 28-28. Na njihovu žalost, nisu uspjeli obraniti zadnji napad i Francuska će sada imati priliku osvojiti treće uzastopno zlato što nikome nije uspjelo.

Francusku su do pobjede predvodili Narcisse sa sedam golova, Valentin Porte s pet, te Nikola i Luka Karabatić sa po pet pogodaka. Odličan je bio i Thierry Omeyer sa 12 obrana. U redovima njemačke vrste najefikasniji su bili Uwe Gensheimer sa 11 i Julius Kuhn s osam golova.

U drugom polufinalu noćas se sastaju Danska i Poljska.