SUPARNICI ARGENTINCI

Poraz košarkaša; infarktna završnica rukometaša

10.08.2016 u 05:26

Nakon šokantnog poraza od Katara, Babićevi su rukometaši proživljavali novi dramu. A onda su u zadnjim sekundama stigli do pobjede 27:26 protiv Argentine koju je osigurao Duvnjak iz sedmerca. Nešto kasnije svoj su nastup porazom 82:90, također od Argentine okončali i košarkaši

HRVATSKA - ARGENTINA 82:90 (22:22; 18:24; 14:27; 28:17)(košarka)

4. ČETVRTINA

KRAJ UTAKMICE I SLAVLJE ARGENTINACA
10' - ubačajem osam sekundi prije kraja za velikih plus 9 (90:81) rješeno je pitanje pobjednika
10' - Scala je oba pogodio i još su Argentinci imali loptu sa strane
10' - Petrović je dobio tehničku, a Scala priliku s linije slobodnih bacanja
10' - 40 sekundi prije kraja Argentinci promašuju šut, ali uzvratio im je Simon s pokušajem trice
9' - Šarić ispod koša za 81:85; do kraja je još 57 sekundi
8' - 1'14 sekundi prije kraja Hezonja također zabija tricu (79:85); Argentinci potom gube loptu u napadu
8' - pogdio jei Hezonja tricu, no malo nam to vrijedi jer Argentinci su zadržali mirnoću
7' - nova prilika ukazala se tri minute prije kraja kada Bogdanović s linije slobodnih bacanja smanjuje na 73:81
5' - poslao je Petrović igrače u presing, što se osjetilo i na rezultatu jer zaostatak je smanjen na 72:81
4' - nažalost, za manje od minute naši opet odlaze na minus 12 (67:79)
3' - Hrvatska se probudila i stigla na dostižnih 'minus 8' (67:75), ne tako davno bilo je 75:59 za Argentinu

3. ČETVRTINA

8' - pokušavaju naši smanjiti zaostatak, no Scala, Ginobili i društvo u dobrom su ritmu
5' - argentinski navijači 'lagano' su u deliriju... A njihovi im košarkaši daju razloga za takvo raspoloženje jer vode 63:45
4' - i Scola pogađa tricu, Argentina vodi sa 61:43
3' - Ginobilijeva trica za velikih 'šlis 13' Argentine (56:43)

2. ČETVRTINA

10' - novi koševi Argentine pa na odmor odlaze s plus šest (46:40)
10' - Scola tricom za 44:40
5' - Argentinci od 30:28 do 39:31
2' - Argentinci su bolje ušli, vode sa 26;22

1. ČETVRTINA
10' - četvrtina je ipak zaključena egalom (22:22)
8' - evo i izjednačenja (16:16)
7' - Hrvatska zadržava prednost (16:11)
4' - Scola je izvrtio Bilana za 7:11
4' - Ukićev lagani koš za 11:5
2' - kontra naših, Bogdanović polaže za 5:2; zabija i Bilan ispod koša za 7:2
1' - Scola je pak neprecizan sa 'slobodnjaka'
1' - Ginobili pogađa oba slobodna bacanja za 2:0, ali Simon uzvraća tricom

- ovo će biti peta međusobna utakmica a trenutni je rezultat 2:2. S time da su nasa nedavno 'razbili' sa 97:78

HRVATSKA - ARGENTINA 27:26 (14:15)
(rukomet)

HRVATSKA: Stevanović, Pešić, Duvnjak, Stepančić, Kopljar, Gojun, Horvat, Karačić, Štrlek, Čupić, Mamić, Slišković, Brozović, Kozina

ARGENTINA: Schulz, Garcia, Fernandez, Pizarro, S. Simonet, Portela, P. Simonet, Querin, Vieyra, Fernandez Juan Pablo, Vidal, Carou, Portela Adrian, Vaistein
-----------------------------------------------

60' - Duvnjak je zabio za 27:26 i pobjedu
60' - no Argentinci gube loptu i zarađuju isključenje a nama je još pripao i sedmerac
60' - Stepančićev promašaj; a Argentina ide po gol za pobjedu
59' - Simonetov 'frk' za 26:26
58' - Čupić popravlja Kopljarovu grešku; Hrvatska vodi 26:25
54' - Stevanović brani, Štrlek zabija za 25:25
53' - Argentina serijom 3:0 opet u vodstvu; strijelac je Simonet za 25:24
51' - Simonet za 24:24
48' - dobra reakcija naših; Duvnjak baca kontru a Štrlek zabija za 24:22
48' - Kozina s crte za 23:22
47' - Argentinci su opet u igri - 22:22
46' - Vievra za 21:21
43' - ali Pizarro se ne predaje
42' - Stevanović odličan, Duvnjak baca kontru za Štrleka i prvi puta plus dva za Hrvatsku (21:19)
41' - Štrlek iz kontre za 20:19
40' - opet Fernandez - 19:18
38' - Fernandezov gol za 18:18
37' - Stevanović zaustavlja dva napada protivnika pa untaoč lošim napadačkim akcijama imamo 18:17
34' - dvije greške naših, za vodstvo Argentine 17:16
33' - preokret rukometaša, naši su poveli 16:15

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
30' - par sekundi prije kraja Duvnjak pogađa za 14:15
29' - Garcia sada brani sedmerac i Horvatu
29' -Fernandez ispod noge Stevanovića za 15:13
28' - kontra naših - Štrlek za 13:14
27' - Čupićev drugi gol za 12:14
26' - time-out pozvao je Argentinac
25' - nakon devet minuta evo i našeg gola - Čupić za 10:13
24' - evo i plus četiri za Argentinu (13:9)
23' - Garcia brani Štrlekov sedmerac
22' - Schulzova obrana Čupićeva ulaska s krila a Simonet pogađa za 'plus 3' (12:9)
21' - Piarro povećava prednost Argentine na 11:9
20' - Fernandez za vodstvo Argentine 10:9
19' . pehovi naših se nastavljaju, sada su napravili prekršaj u napadu
18' - i opet izjednačenje; ovog puta Argentinci zabijaju sa sedam metara (9:9)
16' - prvi gol Domagoja Duvnjaka (9:8)
16' - igra se gol za gol; hoće li se naći uspjeti odvojiti? Ili nas čeka muka kao i s Katarom?
14' - lijepa i brza akcija naših protivnika koju Portela pretvara u pogodak za 7:7
13' - Argentinci izjednačuju, ali Brozović donosi novu prednost našima
11' - prvo vodstvo Hrvatsle - Štrlek sa sedam metara za 6:5
10' - Brozović je izborio sedmeraac a realizirao ga je Štrlek
10' - puno jurnjave po parketu...
9'- obranio je Pešić, ali i Schulz na drugoj strani
8' - novi Simonetov gol za vodstvo Argentine 5:4
6' - Simonet za 4:3; vrlo brzo uzvratio je Stepančić
6' - Stepančić je na crti našao Kozinu za 3:3
5' - Pizarro za novo vodstvo Argentine (3:2)
4' - nakon Pešićeve obrame, Horvat iz kontre za 2:2
4' - Argentinci sa sedam metara za 2:1
2' - Kozina je zabio za 1:1