'MODRI' TRAŽE IZNENAĐENJE

Dinamo na El Madrigalu lovi proljeće

02.12.2010 u 19:17

Dinamo večeras igraju svoju petu utakmicu u skupini Europske lige. Hrvatski prvak gostuje kod favorita Villarreala i traži pozitivan rezultat s kojim bi zadržao realne šanse za europsko proljeće

NavDinamo nakon četiri kola ima sedam bodova, isto koliko i PAOK, a jedan više od današnjeg suparnika Villarreala. Dosta je opcija – ukoliko 'modri' slave na El Madrigalu tada je za njih sve riješeno i po prvi puta će nakon 41 godine maksimirski klub i na proljeće biti sudionik nekoga Uefinog natjecanja. I s remijem Dinamo ostaje u igri, a za prolaz bi mu tada najvjerojatnije trebala pobjeda u posljednjem kolu s Grcima ili možda neodlučeno, ako večeras PAOK izgubi od Bruggea. U slučaju poraza na El Madrigalu Dinamo bi u šestoj rundi morao svladati solunskog predstavnika s najmanje dva gola razlike, a minimalna pobjeda bi bila dovoljna, ako PAOK ne bi svladao Belgijance.

Villarreal: Lopez - Angel, Marchena, Musacchio, Catala - Cani, Soriano, Cazorla – Bruno – Rossi, Ruben
Dinamo: Kelava – Vrsaljko, Bišćan, Tonel, Cufre – Badelj, Calello, Ademi, Ibanez – Sammir - Bećiraj.

Tekstualni prijenos pratite na tportalu, a spomenimo da je prvi njihv susret završio pobjedom Dinama 2:0. Inače, Villarreal još ne zna za domaći poraz ove sezone, a u posljednjih 17 europskih utakmica na El Madrigalu izgubio je samo jednom.

Villarreal - Dinamo 3:0

90+2 - kraj utakmice
90+2' - nova nevjerojatna obrane Kelave
90' - Zabili su Belgijanci, strijelac je bio Ščepović u Solunu je 1:1
87' - Kelava je obranio penal
86' - novi penal za domaćina, a Bićan dobiva crveni
85' - još jedna velika intervencija Kelave
80' - GOOOOOL - 3:0 - pogreška Bišćana, a Rossi je to kaznio
77' - Ibanezov slobodnjak je otišao preko gola
75' - Dinamo teško izlazi sa svoje polovice
73' - Rossi je ušao u zaleđu, inače bi to bila još jedna mat situacija
70' - udarac Badelja je otišao preko gola
66' - sijeva sa svih strana, Kelava drži Dinamao 'samo' na dva gola zaostatka
64' - fantastičan udarac Senne, još bolja obrana Kelave
62' - GOOOOOL - 2:0 - Ruben je dobio sjajnu loptu na desnoj strani, ušao je u kazneni prostor i pogodio
59' - nova opasna kombinacija Villarreala, a Cani je pogodio vratnicu
54' - Rossi iz teške situacije, Kelava brani
53' - Dinamo opasno živi, dva puta je blokiran Rossi, a udarac Valera je otiša tik uz desnu vratnicu
51' - Badelj je nanizao nekoliko igrača i dodao do Sammira. Brazilac je prevario čuvara, ali i sa 17 metara pucao preko grede
50' - Cani je okušao udarac, ali preslabo za Kelavu
46' - Kelava brani Rossiju u situaciji jedan na jedan
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - spomenimo da PAOK vodi protiv Bruggea, a gol je u 25. zabio Vieirinha
45' - kraj prvog dijela
45' - Ibanezovo ubacivanje, ali Bećiraj nije dočekao pogrešku Španjolaca
43' - Rossi je puaco s lijeve strane iskosa, ali Kelava je spreman
42' - dobar izlazak Kelave
40' - Bećiraj radi probleme Villarrealovoj obrani, sada je izborio korner, nakon kojeg nije bilo ništa
37' - kombinacija Sammir - Ibanez nije bila dobro izvedena, propala je dobra situacija da se zaprijeti domaćinu
33' - Kelava je skinuo udarac španjolskom igraču jedan na jedan, u nastavku je Cazorla pucao pored gola
30' - Dinamo dobro uzima lopte, ali ih prelako daje, dosta grešaka u brzim dodavanjima
28' - prvi udarac domaćina (ne računajući penal) u utakmici i to Cazorle otišao je pored lijeve vratnice
25' - GOOOOOL - 1:0 - Rossi je zabio s 11 metara, nakon 1009 minuta Kelava je primio gol
23' - penal za Villarreal
22' - Rossi je bio u dobroj prilici, ali je Tonel požtvovano uklizao i blokirao udarac
20' - domaćin nema rješenja, mora vraćati i loptu vrataru
16' - Dinamo izgleda opasniji, posebno iz prekida
14' - Badeljev udarac je blokiran, a u nastavku akcije Bećiraj s tri metra promašuje loptu, zicer nad zicerima
14' - Tonel je pucao, lopta je pogodila domaćeg igrača i skrenula na vratnicu, nesreća za 'modre'
12' - Villarreal je tražio slobodni udarac na 16 metara zbog Tonelovog vraćanja lopte Kelavi, ali sudac se nije oglasio
9' - pogreška vrsaljka, ali se je Cazorla spetljao i propala je dobra situacija za domaćina
8' - Kelava je na vrijeme istrčao da pokupi loptu isped Rossija
5' - tempo je jak, sada je Sammir izborio prekršaj na sredini igrališta, Dinamo je zgusnut u sredini i trenutačno dobro parira
3' - loše ubacivanje Vrsaljka s desne strane
2' - već dva prekršaja 'modrih'
2' - Dinamo na prvi pogled izgleda dosta ofenzivno
1' - počela je utakmica