Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
U prvoj utakmici četvrtog mandata izbornika Dražena Ladića, hrvatska U-21 reprezentacija u Zaprešiću je svladala Sloveniju rezultatom 2:1
Ladić je pred 300-tinjak gledatelja izveo kombinaciju igrača iz prošlog ciklusa, igrača koji su tijekom ljeta igrali polufinale Eura 'do 19' i debitanata, među kojima su se istaknuli veznjak Twentea Vujičević i napadač Mainza Slišković. U prvom poluvremenu obje momčadi pokazale su kombinatorni nogomet, ali mreže se nisu tresle.
Dvije najbolje prilike potpisali su domaćini, koji su u oba navrata uzdrmali gredu. U 18. minuti najbolji igrač prvog dijela, Hajdukov veznjak Franko Andrijašević, sjajno je pronašao Sliškovića koji pogađa okvir, a 18 minuta kasnije, Andrijašević sam uzima loptu, pokreće polukontru i akciju završava pogotkom u spojnicu. Hrvatski vratar Delač, koji se nakon par mjeseci vratio na svoj stadion, nije imao posla.
U nastavku su uslijedile brojne izmjene, a najbliži prvom golu bio je Slovenac Arčon, koji je u 70. minuti iz čistog 'zicera' ponovno uzdrmao tu ukletu gredu na južnoj strani igrališta.
Kada se selekciji priključe donedavni kapetan U-19 Renato Kelić, Dinamov veznjak Arijan Ademi te još neki, mogu se očekivati nove lijepe kvalifikacijske vijesti.
Ždrijeb će biti održan 3. veljače sljedeće godine.
