RASPOLOŽENI VELIKANI

Golijade Reala i Barce, Mourinho isključen

11.11.2010 u 09:05

Dva najbolja španjolska kluba lako su prošla svoje prepreke u šesnaestini finala. Obje momčadi su u uzvratu kod kuće slavile istim rezultatom, 5:1

Nakon 0:0 u prvoj utakmici u Murciji, Real je sve naplatio na Santiago Bernabeuu. Golove za 'kraljevski klub' postigli su Granero (4), Higuain (45), Ronaldo (75), Benzema (85-11m) i Alonso (89), dok je strijelac za goste bio Pedro (82-11m). Real je 17 puta slavio u kupu, a isto toliko čeka naslov pobjednika Kupa kralja. Treba spomenuti da je u 39. minuti isključen Jose Mourinho zbog učestalih prigovora pa je svoje mjesto našao u prvom redu tribina. Navijači se nisu bunili kada ih je zamolio da mu ustupe mjesto.

Real - Murcia 5:1

Barcelona je na Nou Campu također sa 5:1 potvrdila trijumf iz prvog susreta, kada je protiv Ceute slavila 2:0. Strijelci za Katalonce bili su Nolito (2), Bartra (7), Pedro (50), Krkić (63) i Messi (68), a gol za goste djelo je Guzmana (34). Barcelona je trofej u Kupu  kralja zadnji put podigla 2009.

Barcelona - Ceuta 5:1

Najuvjerljivija u ovoj fazi natjecanja bila je Sevilla koji i brani naslov, a stradao je Real Union. Nakon 4:0 u prvih 90 minuta, u drugih je bilo čak 6:1 (Alfaro 15, Rodri 27, Zuniga 41, Ciagrini 60, Carlos 73, Acosta 88/ Romo 13).