Bale, Modrić i društvo srušili prvaka

• Autor: D. S.
  • 3.11.2010 8:31:38
  • 2.11.2010 22:43:56

U utorak je odigrano osam utakmica Lige prvaka, a na terenu su bila i tri hrvatska igrača. Modrić i Tottenham su sa 3:1 svladali Inter, Lyon je uz Lovrenov gol poražen kod Benfice 4:3, a Rakitić je sa Schalkeom odigrao 0:0 kod Hapoela

Tottenham – Inter 3:1

Nakon vatrometa golova u njihovoj prvoj međusobnoj utakmici, u Londonu su strijelci bili samo malo skromniji. Krenulo je otvoreno s obje strane, a domaćin je ponovno imao odlično raspoloženog Balea. Velšanin je na lijevom boku izluđivao svoje čuvare. U 18. minuti je uposlio Modrića koji je nakon driblinga loptu podvalio Van der Vaartu, a on je donio prednost 'spursima'. Da bodovi ostaju na White Hart Laneu, postalo je jasno u 61. minuti. Nezadrživi Bale je još jednom kao brzi vlak probio desnu stranu Interove obrane, precizno ubacio, a Crouch podmetnuo nogu za 2:0. U 80. minuti Eto'o je izigrao svojeg čuvara, s desne strane smjestio loptu u donji suprotni kut i vratio nadu. Tada je Inter pritisnuo, ali europski prvak nije izbjegao poraz, nego je, naprotiv, još jednom kapitulirao. Bale je opet pobjegao po lijevoj strani, precizno ubacio, a Pavljučenku nije bilo teško s nekoliko metara pogoditi za konačnih 3:1.

Oba kluba i dalje imaju odlične šanse za prolazak skupine. Što se tiče hrvatskih igrača, Modrić je igrao cijelu utakmicu, Kranjčar i Pletikosa su dvoboj prosjedili na klupi, a Ćorluka zbog ozljede nije bio u sastavu.

Asistencija Modrića
Werder – Twente 0:2

Igrači oba sastava uputili su više od 30 udaraca prema vratima, domaćin dvostruko više, ali veselili su se gosti, jer su u završnici pogodili Chadli (81) i De Jong (84). Treba spomenuti da je Twente od 79. minute imao igrača više nakon isključenja Fringsa, što je sjajno iskoristio. Werderovi navijači mogu žaliti za nekoliko sjajnih prilika kod 0:0.

Benfica – Lyon 4:3

Lyon više nije stopostotan u Ligi prvaka. Francuski predstavnik pretrpio je poraz kod Benfice. Od samog početka Portugalci su dominirali terenom, a svoju nadmoć su naplatili s tri pogotka u prvom dijelu preko Kardeca (20), Coentraoa (32) i Garcije (42). Ni u nastavku nije bilo dobrih vijesti za navijače 'lavova', jer je Lloris u 67. minuti još jednom morao po loptu u mrežu, a u strijelce se opet upisao Coentrao. No Lyonov poraz su do kraja uspjeli ublažiti Gourcuff (75), Gomis (85) i Lovren (90+5), pa je to na kraju ispalo sasvim pristojno za Francuze ako se zna kako su počeli. Hrvatski reprezentativac se osim golom istaknuo i žutim kartonom koji je dobio nakon koškanja s Luisaom.

Hapoel – Schalke 0:0

Možda najlošiju utakmicu odigrali su Hapoel i Schalke. Nije bilo pogodaka u utakmici ravnopravnih suparnika, a takav rasplet nikoga nije oduševio. Izraelci su stigli do prvog boda iako su uz malo sreće mogli i do cijelog plijena. Rakitić je za goste igrao do 74. minute, a u 23. je požutio.

Bursaspor – Manchester 0:3

Manchester se muči, ali Fergusonova družina pobjeđuje, jer obrana 'crvenih vragova' još nije primila gol u Ligi prvaka. Turci su opet izgubili od Engleza, ali sada u svojem dvorištu. Ključni trenutak se dogodio u 48. minuti kada je nakon dodavanja Carricka Fletcher svladao Ivankova i približio svoju momčad prolasku. Bursaspor se otvorio, a posao za goste su završili Obertan (73) i Bebe (77). Turci još čekaju gol u Uefinom natjecanju.

Valencia – Rangers 3:0

Nakon remija u Škotskoj, Valencia je na svojoj Mestalli pokazala da je bolja momčad te se s tri boda primaknula bliže osmini finala. Rangersi su se teško nosili sa 'šišmišima', većinom su prijetili iz daljine, a domaćin je bio konkretniji. U 33. minuti se nakon kornera najbolje snašao Soldado i probio borbene goste. Isti igrač je bio smrtonosan po Otočane i u 71. minuti pa je Valencia pobjedom preskočila Rangerse na ljestvici. U posljednjim trenucima je pogodio i Costa i domaćini su slavili uvjerljivu pobjedu.

Kobenhavn – Barcelona 1:1

Zanimljiva je bila utakmica u Danskoj, a domaćin je pokazao zube favoritu već na početku kada je uzdrmao mjesto gdje se spajaju greda i vratnica. U 12. minuti Valdes je izvan 16 metara pokupio N'Doyea, ali za krvnički start ostao je nekažnjen. Barcelona je imala više loptu u nogama, ali Kobenhavn je dobro parirao Guardiolinoj družini sve do 31. minute, kada se ukazao Messi. Radost katalonskih navijača bila je kratkog vijeka, jer je samo minutu kasnije Claudemir iskoristio pogrešku Valdesa i pogodio za izjednačenje. Ni u drugih 45 minuta Barcelona nije slomila rastrčane Dance. Imali su Katalonci loptu više u nogama, bolje situacije i više udaraca, ali danski prvak je izdržao i stigao do boda koji ga je još više primakao pothvatu odnosno odlasku u drugi krug.

Rubin - Panathinaikos 0:0

SKUPINA A:

Tottenham - Inter 3:1 (Van der Vaart 18, Crouch 61, Pavljučenko 89 / Eto'o 80)
Werder - Twente 0:2 (Chadli 81, de Jong 84)

LJESTVICA:

1. Tottenham 4 2 1 1 12:8 7
2. Inter 4 2 1 1 11:8 7
3. Twente 4 1 2 1 6:7 5
4. Werder 4 0 2 2 3:9 2

SKUPINA B

Benfica - Lyon 4:3 (Kardec 20, Coentrao 32, 67 Garcia 42 / Gourcuff 75, Gomis 85, Lovren 90+5)
Hapoel - Schalke 0:0