SRPSKI VIKEND

Vidić i Nani razmontirali Tottenham

30.10.2010 u 20:54

U derbiju 10. kola Premier lige Manchester United je na domaćem terenu pobijedio Tottenham 2-0, a strijelci su bili Vidić (31) i Nani (84)

Manchester je došao u vodstvo u 31. minuti nakon prekida, a u skoku je najviši bio Vidić, koji je glavom pogodio mrežu. Luka Modrić, koji je bio najbolji igrač Spursa, mogao je poravnati u 36. minuti. Van der Vaart je izveo korner, a Modrić je prsima uštopao loptu na vrhu 16-erca i odlično pucao, ali vratar domaćih Van der Sar uspio je spasiti siguran pogodak. Van der Sar je u petak proslavio 40. rođendan i tako uspješno ušao u peto desetljeće života. Tek je drugi igrač u povijesti Uniteda koji nastupa i nakon gašenja 40 svjećica na torti.

Drugi gol Manchestera pao je nakon pogreške vratara Spursa Gomesa, čiji je gaf podsjetio na najbolje dane legendarnog Petra Borote. Gomes je zaboravio otkud se ispucava lopta nakon što je protivnički igrač pošalje izvan terena i umjesto na kut peterca, postavio ju nekoliko metara dalje i dok je on gledao gdje će ispucati loptu, prišuljao mu se Nani i poslao ju je u mrežu. Nakon toga uslijedili su protesti igrača Spursa, ali to nije pomoglo, sudac je pokazao na centar, a Modrić je zaradio žuti karton. Naime, najbolji hrvatski nogometaš od 62. minute je nosio kapetansku traku nakon što iz igre izašao Keane.

Od ostalih Hrvata u redovima Spursa Niko Kranjčar je ponovno cijeli susret proveo na klupi za pričuve, a Ćorluka i Pletikosa nisu ni bili na popisu igrača za današnju utakmicu.

Vodeći klubovi Chelsea i Arsenal ubilježili su pobjede u 10. kolu, dok je najskuplja momčad u ligi Manchester City doživio poraz na gostovanju kod Wolverhamptona.

Blackburn je poveo protiv Chelseaja pogotkom Benjanija (22), a do kraja poluvremena poravnao je Anelka (39), dok je pobjedu vodećoj momčadi lige donio Ivanović u 84. minuti. Hrvatski igrač Nikola Kalinić proveo je čitavu utakmicu na klupi za pričuve Blackburna.

Arsenal je dobio gradskog rivala West Ham United sa 1-0, a strijelac je bio Alexandre Song u 88. minuti.

Iznenađenje je priredio slabašni Wolverhampton, pretposljednja momčad prvenstva, koji je pobijedio najskuplju ekipu u ligi Manchester City sa 2-1. Manchester City je poveo golom Emmanuela Adebayora u 23. minuti iz 11-erca, a preokret i pobjedu Wanderersima donijeli su Nenad Milijaš (30) i David Edwards (57).

Uoči ovog dvoboja trener Manchester Citya Roberto Mancini je upozorio svoje igrače da se ostave pića ili neće igrati. Naime, ovog tjedna su Gareth Barry, Joe Hart i Adam Johnson uslikani sa bocom 'žestice' tamo gdje su mislili da ih nitko neće pronaći, u škotskoj "zabiti" gdje su došli igrati golf. No, sva trojica igrali su protiv Wanderersa.