Pogledajte: Partizan rastužio Marakanu

• Autor: D. S.
  • 23.10.2010 17:09:05
  • 23.10.2010 15:17:40

U 139. derbiju Crvene zvezde i Partizana slavili su 'crno-beli' 1:0, a jedini pogodak postigao je Brazilac Moreira, i to već na početku susreta

Partizan je pokorio Marakanu i stigao do četvrte pobjede u nizu protiv najljućeg rivala. S tri boda gosti su se bodovno izjednačili sa svojim domaćinom, ali su preuzeli prvo mjesto na ljestvici zbog bolje razlike pogodaka.

Pod neviđenim mjerama osiguranja najzanimljiviji i odlučujući trenutak dogodio se u 6. minuti, kada je nakon pogreške kapetana Zvezde Đorđevića Cleo proigrao usamljenog Moreiru kojem nije bilo teško s nekoliko metara gurnuti loptu u mrežu. Bila je to dosta mirna utakmica koju je s tribina promatralo oko 20 tisuća gledatelja, a ponovila se povijest da momčad koja vodi na poluvremenu još nije izgubila utakmicu.

Prije utakmice nije zabilježen nijedan incident, ali treba spomenuti da ju je osiguravalo oko sedam tisuća policajaca u punoj spremi, ali i s konjima te helikopterima.

'Večiti' derbi uživo je pratilo preko 60 stranih novinara iz Francuske, Italije, Španjolske, Njemačke, Grčke, Rusije…, a izravan prijenos je otkupilo oko 20 zemalja.