MAKSIMIR, 20 SATI

Hrvatska pobjedila Norvešku

12.10.2010 u 19:50

Poslije uspješno odrađene kvalifikacijske utakmice sa Izraelom, pred izabranicima Slavena Bilića je prijateljski ogled u Maksimiru protiv Norveške

Iako se ovog utorka diljem Europe igraju kvalifikacijske utakmice za Euro 2012. hrvatska nogometne reprezentacije je 'oslobođena' pa je prazan termin upotpunila prijateljskom utakmicom protiv Norveška u Maksimiru. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Hrvatska – Norveška2:1

90' Mate Bilić se našao u izglednoj prigodi, ali hrvatski napadač je bio u zaleđu
89' čeka se polako kraj
82' ulazimo u posljednje minute utakmice. Izgleda da će Bilić i njegovi igrači zabilježiti novu pobjedu
79' Pedersen puca snažno, ali Pletikosa brani
75' stišao se tempo igre
68' Mandžukićev udarac s pet metara norveški je stoper skinuo s gol linije
63' izvrsna prilika za Norvešku pucao je Huseklepp iz blizine, ali Pletikosa brani
60' dvostruka zamjena u Hrvatskoj, ušli su Dujmović i Bilić, a ušli su Vukojević i Eduardo
49' majstorija Nike Kranjčara koji je zavaljao svog braniča i fantastično matirao norveškog golmana
49' GOOL ZA HRVATSKU
46' krenulo je i drugo poluvrijeme
45' završilo je prvo poluvrijeme
41' Vukojević puca s vrha šesnaesterca, no neprecizno
35' napokon izjednačenje. Srna je ubacio, a izgleda da je Mandžukić skrenuo loptu za izjednačenje
35' GOOL ZA HRVATSKU
31' Strinićev ubačaj skrenuo je Ruud umalo u vlastitu mrežu, no Jarstein se nije dao iznenaditi
29' napadaju naši iz svih strana. Sada je pucao Šimunić, ali je norveški golman odlično obranio
25' iz pozadine se prikrao Schildenfeld koji neprecizno puca
25' vrlo dobra akcija naših, no Kranjčar nije dobro zahvatio loptu
24' u komornoj atmosferi maksimirskog stadiona niti 'kockasti' nisu raspoloženi. Nije da ne stvaraju prigode, ali nema konkretnijih poteza
20' nakon tri naše propuštene prilike Norvežani su preko Abdellaouea koji je gol postigao glavom nakon prekida poveli na Maksimiru
20' GOOL ZA NORVEŠKU
19' polako se i Norvežani bude, no zasad su njihove akcije daleko od konkretnih
14' nakon ubačaja Srne iz kornera Vukojević trese gredu
9' Hrvatska se od prvog trenutka na terenu postavila autoritarno.
5' odličan udarac Mandžukića, ali Jarstein brani
2' u prvim minutama već prva akcija za 'kockaste' koju je završio Eduardo udarcem glavom
1' krenula je utakmica

Hrvatska: Pletikosa, Strinić, Šimunić, Schildenfeld, Pranjić, Srna, Vukojević, Kranjčar, Modrić, Eduardo, Mandžukić
Norveška: Jarstein, Hangeland, Riise, Demidov, Ruud, Hendiksen, Jenssen, Moen, Braaten, Abdellaoue, Pedersen