ANDERLECHT U SPLITU

Vukušić u sudačkoj nadoknadi srušio Belgijance

30.09.2010 u 18:55

Hajduk od 19 sati igra utakmicu drugog kola Europske lige skupine G. Na Poljudu gostuje belgijski Anderlecht, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

'Majstor s mora' je startao porazom od AEK-a u Ateni, a 'nula' bodova upisao je u prvom kolu i Anderlecht kojeg je u Bruxelessu svladao Zenit. 'Bili' moraju juriti trijumf, jer bi svaki drugi rezultat sveo njihove šanse za prolaz na minimum.

Hajduk: Subašić, Maloča, Vejić, J. Buljat, Strinić – Brkljača, M. Ljubičić – Tomasov, Ibričić, An. Sharbini – Vukušić
Anderlecht: Proto – Gillet, Mazuch, Juhasz, Deschacht – Kouyate, Biglia, Polak, Mareček – Bousouffa, Suarez

Hajduk - Anderlecht 1:0

90+5' - GOOOOOL - 1:0 lopta Trebotića za Vukušića koji je izbjegao zaleđe i pogodio za pobjedu
90+3 - duel Buljata i Bousouffe u kaznenom prostoru, ali se sudac nije oglasio na sreću Hajduka
90+2' - Ljubičić je prošao čuvara ušao u šesnaesterac, snažno opalio, a proto je sjajno obranio
90' - pet minuta sudačke nadoknade, prije toga su požutili Maloča i Burku
89' - nakon kornera najviši u skoku je bio Juhasz, ali lopta je prošla pored vratiju
88' - prekid je trajao tri minute
84' - prekid, nova bakljada pa je sudac svirao stanku dok se dim ne rasčisti
83' - Ibričić je šetao po korner linija Anderlechta, ali ga je u zadnji tren zaustavio netko od gostujućih braniča
80' - ušao je Lukaku i već je napravio dvije pomutnje kod Splićana
77' - ulazi Trebotić izlazi Brkljača
77' - slobodnjak Bousouffe prošao je pored gola
76' - Buljat je uspio zadržati Suareza u situaciji jedan na jedan
73' - Suarez je promašio prizemnu loptu upućenu s desne strane
72' - Legearov pokušaj s 18 metara otišao je preko gola
69' - Prota je ispucao loptu koja je prevarila zadnju liniju 'bilih', ali je Subašić izbio ispred Suareza
67' - Hajduk je imao desetak minuta dominacije
64' - zapaljene su baklje pa je uslijedilo upozorenje spikera utakmice
63' - izlazi Sharbini, a ulazi Čop
60' - Ibričić iz slobodnjaka pucao je zamalo pored desne vratnice
58' - kakava prilika za Hajduk. Sharbini je pronašao Strinića, on je gurnuo za Vukušića koji sa pet metara promašuje prazna vrata
56' - prekombinirali su se Belgijanci i nisu uputili udarac iz nekoliko dobrih situacija s oko 16 metara
54' - pokušao je Ibričić lobati vratara sa 18 metara, ali je lopta otišla preko grede
53' - ušao je Burku umjesto Tomasova
52' - Deschacht je ubacio s lijeve strane, a Vejić klizećim skoro asistirao Bousouffi, Anderlecht je ušao ofenzivnije u nastavak
51' - blokiran je Ljubičićev udarac s oko 22-23 metra
48' - Bousouffa je prevario dva Hajdukova igrača, ubacio je s lijeve strane, a Suarez glavom nije bio precizan
46' - počelo je drugo poluvrijeme i to izgubljenom loptom Tomasova

45' - kraj prvog dijela nakon kojeg mogu biti zadovoljniji gosti iz Bruxellesa
44' - Sharbini je 'prodao' tunel svojem čuvaru, ali je njegova ubačena lopta pogodila Subašića u stražnji dio glave i propala je najizglednija situacija za Hajduk
42' - Torcida i dalje daje podršku, ali taj stimulans s tribina nije došao do domaćih igrača
39' - Gillet je ubacio, a Vejić u zadnji tren izbio u korner, nakon kojeg nije bilo opasnosti
35' - Suarez je bio u naletu s lijeva iskosa, ali njegov udarac prošao je metar od lijeve vratnice
33' - Tomasov je skoro prošao zadnju liniju gostiju
32' - još jedan ubačaj za Anderlecht, ali je Subašić pravovremen i siguran
31' - Ibričićev snažan udarac s 25 metara iz slobodnjaka prošao je pored desne vratnice
28' - Polak je dijagonalom pronašao Marečeka desetak metara s desne strane od Hajdukovih vrata, a on umjesto da puca tražio je Suareza u sredini pa je propala dobra situacija za Anderlecht
25' - Mareček je ubacio, ali lopta je došla do Subašića
22' - Belgijanci su primirili domaćina, svaki pokušaj 'bilih' su gosti spriječili
19' - Suarez je prošao lijevom stranom i ubacio, a u udarac Bousouffe je u zadnji tren ušao Subašić i spasio gol
16' - Tomasov je iz slobodnjaka pogodio živi zid, u nastavku akcije Ljubičić je izbjegao zaleđe, ali njegov pokušaj voleja je završio u autu.
14' - gosti su iznimno diciplinirani u fazi obrane, a njihova otvaranja postaju sve opasnija
12' - Anderlecht s lakoćom odbija sve pokušaje domaće družine
9' - Gillet je prošao desnom stranom, ali njegov prizemni ubačaj je bio neprecizan
8' - I ubačaj Belgijanaca završio je u rukama Subašića, nema nikakvih prilika
6' - Ibričićevo ubacivanje je stiglo do vratara Prota koji je pokazao malu nesigurnost kod hvatanja
4' - Anderlecht čeka na svojoj polovici i brzo se otvara u kontru. Hajduk mora biti oprezan
2' - krivo dodavanje Sharbinija, ali Polak nije pucao i propala je obećavajuća situacija za goste
1' - počeo je dvoboj pred 33 tisuće gledatelja na tribinama