Japanka kao Maradona izvozala cijelu obranu

• Autor: D. S.
  • 24.9.2010 8:50:17
  • 23.9.2010 21:44:55

I nježniji spol ima svog Diega Armanda Maradonu. Mlada igračica Japana Kumi Yokoyama na SP-u do 17 godina preveslala je obranu suparnica i postigla pobjedonosni pogodak

U polufinalu Svjetskog prvenstva za djevojke do 17 godina na Trinidadu i Tobagu susreli su se Japan i Sjeverna Koreja. Korejanke su došle u vodstvo preko Kim Kum Jong u 59. minuti, a izjednačila je Higari Takagi u 69. minuti.

Odmah minutu kasnije na scenu stupa Kumi Yokoyama koja je napravila najljepšu akciju na cijelom prvenstvu. Kada je primila loptu, napravila je desetak driblinga i prošla cijelu suparničku obranu te pogodila donji desni kut nemoćne vratarke Choe Kyon Im.

Inače, u finalu (25. rujna) će Japanke igrati protiv Južne Koreje koja je bila bolja od Španjolske istim rezultatom 2:1.