Liga kup: Ispali Liverpool, Chelsea i City

• Autor: Hina
  • 23.9.2010 10:39:35
  • 23.9.2010 10:28:52

Engleski nogometni velikani Chelsea, Liverpool i Manchester City ispali su iz engleskog Liga kupa nakon iznenađujućih poraza u susretima trećeg kola od Newcastle Uniteda, Northampton Towna i West Bromwich Albiona

Aktualni prvak i lider Premiershipa Chelsea poražen je Stamford Bridgeu od Newcastle Uniteda 3:4. Bila je to sjajna utakmica sa čak sedam golova, a presudio je pogodak Shole Ameobija u sudačkoj nadoknadi. Ameobi je zabio gol i u 49. minuti, a strijelci za 'Svrake' bili su i Nile Ranger (27), te Ryan Taylor (32). Pogotke za Bluese postigli su Patrick Van Aanholt (6) i Nicolas Anelka (70, 87-11m). Bio je to prvi poraz Chelsea ove sezone u svim natjecanjima, te prva pobjeda 'Svraka' na Stamford Bridgeu od 1986. godine.

Liverpool je ispao na Anfieldu od četvrtoligaša Northampton Towna nakon izvođenja jedanaesteraca 2:4. Utakmica je nakon 90 minuta završila 1:1, a na koncu 120. minute bilo je 2:2. Golove za 'Redse' zabili su Milan Jovanović (9) i David Ngog (116), a za goste Billy Mckay (56) i Michael Jacobs (98).

'Ljudi ovo je svjetsko čudo. Izbacili smo Liverpool. Strahovali smo od debakla, a s Anfielda odlazimo kao pobjednici,' kazao je gostujući vratar Chris Dunn.

Poraz je upisao i jedan od najvećih europskih rastrošnika Manchester City. Na stadionu Hawthorns City je izgubio od West Bromwich Albiona 1:2. Gosti su poveli golom Joa u 19 minuti, no WBA je uzvratio postigavši dva gola, a strijelci su bili Gianni Zuiverloon (55) i Simon Cox (57).

Jedini velikan koji nije imao problema bio je Manchester United koji je na gostovanju pobijedio Scunthorpe United 5:2.

Aston Villa je pobijedila Blackburn 3:1, a hrvatski napadač Nikola Kalinić je za goste igrao posljednjih 12 minuta.