EUROPSKA LIGA - 1. KOLO

Hajduk u Ateni praznih ruku

16.09.2010 u 20:51

Hajduk večeras igra utakmicu prvog kola Europske lige 'Bili' gostuju u Ateni kod AEK-a. Prije Splićana u istom natjecanju svoj susret je završio i Dinamo koji je svladao Villarreal 2:0. Može li momčad s Poljuda nastaviti sjajan dan hrvatskog nogometa saznajte u tekstualnom prijenosu tportala.

'Majstor s mora' je u Grčku stigao s ambicijom da ne izgubi, a trener Poklepović je na travnjak poslao sljedeći sastav: Subašić – Maloča, J. Buljat, Vejić, Strinić –Bulku, M. Ljubičić – Tomasov, Ibričić, An. Sharbini – Vukušić. Kod Grka je prvih 11: Arabatzis - Manolas, Jahić, Lagos, Dellas - Kafes, Diop, Burns, Scocco, Liberopulos - Djebbour. Treba spomenuti kako će Hajduk imati podršku više od tisuću navijača, a veliki stadion izgleda prazan. Na tribinama je 25 tisuća gledatelja, ali one primaju oko 75 tisuća.

AEK - HAJDUK 3:1

90' - gotova je utakmica
90' - potpuno zasluženo AEK će doći do prve pobjede, dok Hajduk priliku za bodove mora potražiti negdje drugdje
88' - Scocco se uspio ubaciti iza obrane Hajduka i lagano iz blizine matirao Subašića
88' - gool za AEK
85' - sada i Oremuš okušava svoj šut, ali Arabatzis brani
82' - Maloča puca iz daljine, ali slabo
79 - Leonardo prijet obrani Hajduka, ali sve se raščistilo
75' - izvanredna prilika za Hajduk, Djebbour se našao sam pred Subašićem koji brani
65 -
kiks Subašića, pucao je Scocco a njegov udarac nije dobro obranio Subašić, lopta se odbila do Liberopoulosa koji dovodi AEK u vodstvo
65' - gool za AEK

63' - dobra prilika za Hajduk, Tomasov probija desnu stranu, ali ne uspjeva ubaciti
57' - zaredalo se nekoliko opasnih napada AEK-a, Hajdukovi braniči su dosta ispadali iz igre, ali na svu sreću nije došlo do promjene rezultata
54' - Liberopoulos ošto tuče s vrha šesnaesterca, ali iznad gola Subašića
52' - opasno su domaćini pritisnuli Hajduk koji se zasad dobro brani
46' - Djebbour izvodi jedanaesterac, ali Subašić brani!!
46' - odmah u prvom napadu AEK je zaradio jedanaesterac.
46' - krenulo je drugo poluvrijeme
45' - završilo je prvo poluvrijeme
42' - Hajduk je polako pohvatao konce igre
37' - kontra AEK-a, no na svu sreću Subašić je na mjestu
35' - udarac Bulkua iz daljine, no bez problema brani Arabatzis
33' - drugi udarac iz kuta za AEK, no na kraju se sve očistilo
31' - Manolas se probio u kazneni prostor Hajduka, ali na svu sreću nije bilo problema po Subašića
29' - GOOOOOL - Ibričić je izveo 'Panenku' i pogodio
28' - Diop je izgubio loptu,  a zatim srušio Tomasova u kaznenom prostoru
27 - srećom, Liberopoulos je neometan promašio volej sa 16 metara
26' - još jedan obečavajući napad 'bilih', ali je Sharbini lijevo iskosa dao loptu u sredinu do koje nije stigao Vukušić
23' - Hajduk kontrolira situaciju, Grci su se povukli
19' - sada je zaprijetio i Ljubičić, ali domaći vratar ukrotio je još jedan težak udarac
18' - Ibričić je puaco prizemno iz slobodnjaka, a Arabatzis krajnjim naporom izbio u korner
16' - kakva prilika za Hajduk. Ibričić je gurnuo za Sharbinija, ali je Arabatzis skinuo zicer, dok je odbijenu loptu Strinić poslao pored gola
12' - GOOOOOL - Djebbour je pobjegao Vejiću koji se okliznuo i bio nemilosrdan pred Subašićem
9' - Tomasov je zaprijetio iz daljine preko Tomasova, ali je Arabatzis siguran
7' - brza akcija Grka, ali srećom je Liberopoulos slabo pucao, bolje otvaranje AEK-a
5' - Djebbour je sjajno potegao sa 17 metara, a Subašić je atraktivno obranio
4' - početno ispitivanje snaga, još nema situacija  koje bi 'mirisale' na pogodak
1' - počela je utakmica u kojoj bi goste zadovoljio i bod