EUROPSKA LIGA

Dinamo pobijedio Villarreal

16.09.2010 u 18:29

S početkom u 19 sati na maksimirskom stadionu Dinamo igra prvu utakmicu D skupine Europske lige protiv vrlo jakog španjolskog Villarreala

Pred igračima trenera Vahida Halilhodžića je prvi test u skupini D Europske lige. U Zagreb je došao španjolski Villarreal predovđen Cazorlom, Capdevilom, Rossijem i društvom. Španjolska momčad je favorit ove skupine, no iz 'modrog' tabora zrači optimizam, a trener Dinama tvrdi - imamo momčad za pobjedu.

Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Dinamo - Villarreal 2:0 (1:0)
Strijelci: 1:0 Rukavina (18'), 2:0 Sammir (79')

Dinamo: Kelava, Bišćan, Tonel, Vrsaljko, Cufre, Ademi, Morales (od 56. Chago), Tomečak, Sammir (od 87. Bečiraj), Badelj, Rukavina (od 72. Ibanez)
Villarreal: Lopez, Gonzalo, Musacchio, Perez, Capdevilla, Cani (od 63. Cazorla), Senna, Soriano (od 46. Rossi), Montero, Altidore, Ruben (od 46. Valero)

gotovo je
90+3 - bliži se pobjeda Dinama
90' - igrat će se četiri minute sučeve nadoknade
88' - posljednji trenuci utakmice. Rossi uspjeva ubaciti, ali Kelava brani
87' - ispračen ovacijama izlazi Sammir, a ulazi Bečiraj
85' - pokušavaju gosti nešto ušićariti dugim loptama, ali Bišćan je neprelazan
83' - ne posustaju Dinamovci. Ibanez je ubacio, ali je Tomečak zakasnio
79' - Cufre je oduzeo loptu, uposlio Sammira koji matira Lopeza
79' - gool Dinamo

76' - opet je Sammir probio stranu uposlio Badelja koji umjesto da puca pokušava dodati pa propada akcija
74' - Senna je dobio i drugi žuti karton, tako da će Villarreal zadnjih 15 minuta igrati s igračem manje
73' - kakva prilika Dinama. Ibanez je sa desetak metara iskosa sa lijeve strane pucao, prevario Lopeza, ali lopta je bila slaba tako da je jedan od braniča Villarreala počistio lopstu s gol crte
72' - izmjena u Dinamu, izlazi Rukavina, a ulazi Ibanez
70 - žuti karton za Valera iz Villarreala
69' - opasnost za Dinamo, Altidore je bio u velikoj prilici, ali je Chago u posljednji čas počistio loptu
66' - ori se tribinama Dinamo, Dinamo - prema prikazanom dečki su zaslužili ovacije
65' - Dinamo i dalje čvrsto drži sredinu terena, a posebno su 'modri' opasni preko krila
60' - Sammir je slomio svog čuvara na desnoj strani i ubacio, ali je Lopez izbacio loptu
59' - snažno puca Montero, ali je Kelava na mjestu
57' - vjerojatno se ni stariji pratitelji Dinama ne mogu sjetiti kada su 'modri' ovako borbeno i dobro izgledali u jednoj europskoj utakmici
56' - izmjena u Dinamu, izašao je Morales, a ulazi Chago
55' - fantastična akcija Dinama. Sammir ponovno upošljava Rukavinu koji ubacuje, ali ispred Sammira branič Villarreala izbacuje loptu
54' - gosti prištiću
52' - Cani je dobro promiješao obranu Dinama, pucao s vrha šesnaesterca ali malo pored gola
50' - malo se smirio tempo igre, no i dalje Dinamo čvrsto drži sredinu terena
47' - Dinamo nastavlja gdje je stao - napadima.
46' - započelo je drugo poluvrijeme
45' - završilo je prvo poluvrijeme
40' - nekoliko uzastopnih minuta Dinamo plete mrežu oko obrane Villarreala. Modri igraju zaista dobro, a u obrani Bišćan, Cufre i Tonel su nevjerojatni točni
37' - opet lijepa akcija Dinama. Vrsaljko je probio desnu stranu, ubacio, ali točno u vratara Lopeza
35' - prvi žuti karton za Villarreal, dobio ga je Senna zbog starta na Sammiru
33' - nova prijetnja Dinama, Tomečak iz trka sa desne strane puca, ali neprecizno
32' - bljesnula je Dinamova kontra, Morales je uspio proći nekoliko braniča Villarreala, pucao vrhom kopačke iskosa sa lijeve  strane, ali točno u golmana Lopeza
30' - Montero je dobro zaljuljao obranu Dinama, pucao je sa nekih 25 metara snažno, ali ipak neprecizno
29' - Dinamovci se odlično postavljaju na terenu, tako da već napadaju u Villarrealovoj polovici
27' - korner za Villarreal, Kelava je izašao s vrata u prazno, ali bez posljedica
24' - sad su trenuci kada se i Villarreal budi pa su tako kreirali malu pomutnju u obrani Dinama, ali ništa previše opasno
23' - novi žuti karton, dobio ga je Ademi zbog povlačenja.
22' - Dinamovci su osokoljeni vodstvom krenuli još čvršće i agresivnije. Zasad drže Villarreal u podređenoj situaciji
20' - prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je Vrsaljko zbog prekrašaja na Musacchiju
18' - fantastični Sammir je oduzeo jednu loptu i poslao dugi for prema Rukavini koji se zatrčao prema Lopezu i matirao ga.
18' - gool za Dinamo

16' - kako vrijeme prolazi i gosti iz Španjolske sve više opuštaju Dinamov pritisak.
12' - ponovno Villarreal prijeti iz slobodnog udarca. Pucao je Senna sa nekih 30 metara, iznad gola
9' - krasno je Sammir proigrao Rukavinu koji iskosa pokušava iz trka prebaciti Lopeza, ali ne uspjeva
8' - slobodan udarac za Villarreal sa nekih 25 metara izveo je Capdevilla, ali visoko preko Kelavinog gola
6' - prva prava prilika za Dinamo. Rukavina je petom uposlio Badelja koji sa nekih 15 metara puca, ali direktno u Gonzala koji izbija loptu
6' - zasad je Dinamo ta momčad koja diktira tempo igre.
4' - Sammir je izuzetno raspoložen. Svaki napad Dinama kreće upravo od njega.
2' - furiozan početak Dinama. Vrsaljko je ubacio sa desne strane, ali je lopta završila u korneru
1' - započela je utakmica u Maksimiru koji je sasvim solidno popunjen