Olić i Pranjić protiv 'rimske vučice'

• Autor: tportal.hr
  • 15.9.2010 22:39:17
  • 15.9.2010 20:40:00

U najbogatijem nogometnom natjecanju Ligi prvaka danas se igraju utakmice prvog kola u skupina E, F, G i H. Najzanimljivije trenutke sa osam dvoboja pratite u tekstualnom prijenosu tportala

Za hrvatske ljubitelje nogometa najzanimljiviji je sraz u Münchenu gdje Bayern naših Olića i Pranjića dočekuje Romu kao i gostovanje Partizana u Donjecku kod Šahtara čiji dres nose Bilićeve uzdanice Srna i Eduardo.

Bayern – Roma 2:0

90 '- kraj utakmice u kojoj je Bayern pokazao puno više i zasluženo osvojio tri boda
83' - GOOOOOL - Klose je bio prvi na lopti te ju je gurnuo pored Julija Sergija, minutu prije ušao je Pranjić
81' - Butt je nogom skinuo zicer Borriellu
79' - GOOOOOL - Müller je zabio savršen gol, s desne strane iz prve desnom nogom vanjskim felšom u suprotni kut s nevjerojatnim lukom srušio je odličnog Rominog čuvara mreže
78' - Klose glavom, ali Julio Sergio brani uz pomoć vratnice
77' - udarac je okušao i Schweinsteiger, ali nije bilo posla za talijanskog vratara, Roma je zbijena u svoj kazneni prostor
75' - Klose je ušao u šesnaesterac, ali njegov udarac je prošao pored desne vratnice
63' - Kroos je zapucao s ruba šesnaesterca, ali siguran je Julio Sergio
62' - u drugom dijelu potpuna dominacija Bavaraca
56' - kakva prilika Bayerna, Müller je na pet metara ostao sam, pucao je, a Romin vratar nevjerojatno obranio
55' - Kroos je opalio sa 15 metara, ali je Julio Sergio izvadio loptu ispod grede
53' - udarac Olića, koliko je bio snažan toliko i neprecizan
46' - počelo je drugo poluvrijeme, a ni na jednoj strani nema izmjena

45' - kraj poluvremena koje nije nikoga oduševilo
45' - oprobao je udarac s 25 metara Schweinsteiger, ali lopta je nekoga dodirnula i bio je to lak zadatak za gostujućeg čuvara mreže
40' - najbolja situacija, Rossi je uspio ubaciti s desne strane, Borriello je podmetnuo nogu, a Butt je paradom spasio pogodak
38' - lopta se šuljala po kaznenom prostoru Rome, ali na pravom mjestu nije bilo Bayernovih igrača
35' - zvižduci na minhenskom stadionu govore o tome kakav nogomet pružaju Bayern i Roma
33' - Müller je ubacio s desne strane, ali zasad Talijani te pokušaje rješavaju s lakoćom
27' - Lahmov udarac s oko 20 metara je bio preslab i prošao je pored lijeve vratnice
24' - ni nakon kornera domaćin ne može zaprijetiti, siguran na vratima je Julio Sergio
20' - Bayern nema rješenja za talijanski zid
14' - niski ubačaj Müllera, a u dvoboju za loptu Olić je srušio Burdissa
9' - teška lopta za Olića koji nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Juliju Sergiju
6' - Udarac Borriella zaustavio je Badstuber, Talijani su tražili ruku, ali se sudac nije oglasio
6' - Contento je ubacio, ali na pravom mjestu su Romini stoperi
4' - kao što se i očekivalo domaćin će imati terensku inicijatviu, a gosti će čekati priliku iz kontre
1' - počeo je dvoboj u kojem je Roma ušla oslabljena neigranjem nekoliko prvotimaca
Od prve minute za Bavarce igra Olić, dok je Pranjić na klupi domaće družine

Cluj – Basel 2:1

45' - u drugoj minuti sudačke nadoknade Basel je preko Stockera vratio nadu
14' - furiozan početak Rumunja, sada je pogodio Traore
9' - Rada je bio najprisebniji nakon kornera

Marseille – Spartak M. 0:1

81' - Azpilicueta je šokirao vlastite navijače autogolom

Žilina – Chelsea 1:4

55' - Oravec je zatresao mrežu za počasni gol
48' - golijada se nastavlja, a sada je Dubravku svladao i Sturridge
28' - Anelka je još jednom pobjegao pozornosti svojih čuvara, potop Žiline
24' - engleski prvak je povećao vodstvo preko Anelke, Chelsea kažnjava svaku pogrešku Slovaka
13' - Essien je slomio slovačku obranu

Real Madrid – Ajax 2:0

73' - Higuain je junak nadmoćnog Reala, riješio je pitanje pobjednika
31' - Anita je nakon kornera Xabi Alonsa zatresao vlastitu mrežu

Milan – Auxerre 2:0

69' - novi gol švedskog napadača koji je pojačao Milan - Ibrahimovića
66' - Ibrahimović je razveselio Milanove navijače i prekinuo mučenje 'rossonera' s vrlo dobrim Auxerrea

Arsenal – Braga 6:0

84' - katastrofa Brage, Fabregas je pronašao Velu koji je drugi puta zatresao mrežu
69' - Vela je ušao u igru, a zatim iskoristio novu odličnu asistenciju Aršavina
53' - Aršavin je pronašao Fabregasa koji zabija svoj drugi gol
34' - odlična akcija Arsenalovih igrača koju je golom okrunio Chamakh
30' - idealna asistencija Fabregasa za Aršavina koji ne griješi
9' - Fabregas je realizirao 11-erac kojeg je izborio Chamakh

Šahtar – Partizan 1:0

71' - kapetan Srna je zabio gol iz slobodnjaka