Lakić vodeći strijelac Bundeslige, pobjeda Solde

• Autor: Hina
  • 12.9.2010 19:52:57
  • 12.9.2010 19:45:01

Bivši napadač Hajduka, Hrvatskog dragovoljca i Kamen Ingrada, Srđan Lakić (26) na dio je prvog mjesta na ljestvici najboljih strijelaca njemačkog nogometnog prvenstva. Lakić, koji igra za Kaiserslautern zabio je u prva tri kola četiri gola, a identičan učinak ima i Papiss Cisse iz Freiburga

U posljednja dva susreta trećeg kola njemačkog nogometnog prvenstva pobjede su ostvarili Koln i Mainz.

Koln kojeg vodi hrvatski stručnjak Zvonimir Soldo je pobijedio St Pauli 1:0, upisavši prve bodove ove sezone. Jedini pogodak zabio je Taner Yalcin u 17. minuti. U pobjedničkom sastavu utakmicu je započeo Mate Jajalo, a na terenu je proveo 70. minuta.

U drugom susretu Mainz je pobijedio Kaiserslautern 2:1 i ubilježio treću pobjedu u prvenstvu. Gosti su poveli golom hrvatskog igrača Srđana Lakića u 20. minuti, no u nastavku utakmice Mainz je u svega dvije minute okrenuo rezultat. Prvo je Niko Bungert u 71. minuti izjednačio, a potom je Andre Schuerrle dvije minute kasnije postigao i drugi gol za Mainz.

Lakić je u susretu protiv Mainza postigao već četvrti gol ove sezone i trenutačno je na diobi prvog mjesta ljestvice najboljih strijelaca Bundeslige. Četiri gola zabio je i Papiss Cisse iz Freiburga. Lakić je igrao svih 90 minuta, Stiven Rivić je za goste igrao do 58. minute.

Na ljestvici vode Hoffenheim i Mainz sa po devet bodova.