PREMIERSHIP

Modrićev gol zasjenila ozljeda, zabio i Kalinić

11.09.2010 u 17:45

U četvrtom kolu engleskog Premiershipa hrvatski su igrači zabili dva gola. Strijelci su bili Luka Modrić za Tottenham i Nikola Kalinić za Blackburn

Zanimljivo, oba hrvatska igrača koji su zabili golove bili su i jedini strijelci za svoje momčadi. Također, njihove su momčadi gostovale, Tottenham kod West Bromvicha, a Blackburn kod Manchester Cityja, obje su utakmice završile bez pobjednika, s time što su gosti u obje utakmice vodili.

Nažalost, ipak se po nečemu raspoloženje hrvatskih strijelaca razlikuje, a razlog tome je ozljeda Luke Modrića, kojeg je trener Redknapp već u 30. minuti zamijenio Nikom Kranjčarom. Samo par minuta nakon što je zabio, Modrić je dobio udarac u potkoljenicu te je na štakama otišao s travnjaka i zabrinuo i Redknappa i Bilića. Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Tottenham, dok je Stipe Pletikosa utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Ivan Klasnić ostao je svih 90 minuta na klupi Bolton Wanderersa koji su izgubili na gostovanju kod Arsenala sa 1-4.

Chelsea je zadržao stopostotan učinak pobjedom od 3-1 na gostovanju kod West Ham Uniteda, dok su Everton i Manchester United u dramatičnoj utakmici na Goodison Parku odigrali 3-3. Gosti su do sudačke nadoknade vodili sa 3-1, ali Cahill i Arteta su uspjeli svojim pogocima spasiti bod domaćima.

REZULTATI 4. KOLA:

Newcastle - Blackpool 0:2 (Charlie Adam 45-11m, DJ Campbell 90)
West Ham - Chelsea 1:3 (Scott Parker 85 / Michael Essien 2, 83, Salomon Kalou 17)
West Bromwich Albion - Tottenham 1:1 (Chris Brunt 41 / LUKA MODRIĆ 26)
Manchester City - Blackburn 1:1 (Patrick Vieira 56 / NIKOLA KALINIĆ 25)
Fulham - Wolverhampton 2:1 (Moussa Dembele 49, 90+1 / Jelle Van Damme 11)
Wigan - Sunderland 1:1 (Antolin Alcaraz 87 / Asamoah Gyan 66)
Arsenal - Bolton Wanderers 4:1 (Laurent Koscielny 24, Marouane Chamakh 58, Alexandre Song 78, Carlos Vela 83 / Johan Elmander 44)
Everton - Manchester United 3:3 (Steven Pienaar 39, Tim Cahill 90+1, Mikel Arteta 90+2 / Darren Fletcher 43, Nemanja Vidić 47, Dimitar Berbatov 66)