NIJE NEZADOVOLJAN

Bilić nakon remija: Ne bih mijenjao ništa

08.09.2010 u 08:39

Nakon remija s Grcima u Maksimiru, hrvatski tabor nije bio slavljenički raspoložen. Ne emitiraju znakove panike, ali jasno je da su očekivali pobjedu

Niko Kranjčar prvi je sažeo dojmove u HTV-ovoj emisiji.

'Znali smo da će biti teška utakmica, ali uspjeli smo držati kontrolu svih 90 minuta. Nismo bili dovoljno konkretni, a oni su strašno gustom obranom postigli cilj. Tek je početak kvalifikacija, važno je da nismo izgubili.'

Kapetan Srna počeo je u sličnom tonu.

'Nije bilo lako, ali kontrolirali smo teren. U prvom dijelu smo bili bezopasni, bili smo previše strpljivi i nedovoljno konkretni. Oni su nas dobro snimili i defanzivno odigrali sjajno, a znamo i koliko imaju dobru kontru koje smo se itekako čuvali. Nije nas zavaralo 1:1 protiv Gruzije, znali smo što je Grčka.'

Srna zbog drugog žutog kartona neće nastupiti u Tel Avivu.

'Izrael dobro poznajemo, nedavno smo im nanijeli prvi domaći poraz nakon sedam godina. Bit ćemo dobri tamo i moramo uzeti tri boda. Imamo igrače koji će me pokriti.'

Izbornik je čestitao igračima i zahvalio se publici te krenuo u analizu.

'Ovo je bilo možda najbolje otvaranje do sada, ali već nakon 15 minuta oni su pokazali svoju najveću taktičku kvalitetu i uveli nas u svoj ritam. Umrtvili su nas. Jedine moje zamjerke idu obrani koja je tada stala preduboko i onemogućila nam prostor za igru. U nastavku smo se digli i tim sam dijelom potpuno zadovoljan. Napravili smo dovoljan broj prilika za pobjedu. Plan je bio uzeti svih šest bodova. Napravili smo sve ali nismo uspjeli, ali tek je početak. Bit će još puno prilika. Da ponovno pripremama dvoboj, ne bih promijenio ništa.'