• Autor: Borut Šips
  • 4.9.2010 9:21:53
  • 3.9.2010 22:37:00

Diljem Europe igraju se dvoboji prvog kvalifikacijskog dvoboja za nogometni Euro u Ukrajini i Poljskoj, a najvažnija vijest za hrvatske navijače jest pothvat Gruzijaca koji su u Pireju uzeli bod favoriziranim Grcima

Grčka kotira kao najozbiljniji protivnik Bilićevom sastavu za izravan plasman na Euro, ali prvi korak nije bio prema njihovim očekivanjima. Stadion u Pireju ostao je u šoku već u trećoj minuti kada je napadač Karlsruhera Iashvili Gruziju doveo u vodstvo. Grci su preuzeli inicijativu, ali rezultata je ostao aktualan sve do 72. kada je Spiropoulos favoriziranim domaćinima spasio bod. Preokret nisu uspjeli izvesti, ako ih Hrvatska u utorak svlada na Maksimiru stvorila bi osjetnu prednost pred nastavak.

Vrijedi istaknuti i novu dobru partiju najboljeg Hajdukovog igrača Senijada Ibričića koji je i kod novog izbornika Sušića ostao prvotimac. BiH je gostovala u Luksemburgu i već nakon 16 minuta povela s konačnih 3:0, a prvi gol postigao je Ibro glavom na dodavanje Pjanića. Ostala dva djelo su Pjanića i Džeke. Ibričića je u 72. minuti zamijenio Medunjanin, a u utorak u Sarajevu gostuje Francuska koja je u Parizu poražena s 0:1 od Bjelorusije.

Hrvatski strateg na klupi Crne Gore Zlatko Kranjčar također je bio uspješan u uvodu u novi ciklus, u Podgorici je golom Mirka Vučinića pao Wales.