Hrvatska traži novi zalet u Latviji

03.09.2010 u 19:49

Nakon rasterećenog ljeta najbolji hrvatski nogometaši vraćaju se u akciju. Prvi ispit novog kvalifikacijskog ciklusa čeka ih u Rigi gdje s druge strane stoje izabranici Latvije

KRAJ: 0:3

90+3' - Mandžukić sjajno gura Olića, ivica nije usio stići. U 20. minuti bi ju uhvatio
90+3' - mandžukić sjajno čuva i škaricama vraća na 15, nove škarice ali prolazi pored gola. Šteta
90+1' - Olić ubacuje, Jelavić za korak prekratak na petercu
90' - pjesma navijača, ovo gostovanje će pamtiti po dobroj igri
84' - umjesto Petrića ulazi Mandžukić
81' - nakon duge akcije lopta dolazi na nogu Srni koji sa 16 metara volejem para mrežu
81' - Novi gol, priča je gotova
80' - Jelavić glavom ne zahvaća dobro, u visokom luku lopta ravno u golmanovo naručje
76' - sudac u jednoj akciji daje dva žuta kartona Latvijcima nakon brutalnih startova na Petriću i Srni
72' - Pranjić sjajno 'gura' jelavića koji puca iz prve i promašuje suprotni kut
69' - Pranjić ulazi umjesto Vukojevića, Bilić se nema namjeru povlačiti
65' - Latvijci su ozbiljno pritisnuli, ali i Hrvatska ima dobru obranu
62' - ulazi Jelavić umjesto Eduarda
60' - Verpakovskis glavom promašuje za par centimetara. Runje bi bio nemoćan
58' - dva kornera Hrvatske, opet pravi pritisak
56' - Karlsons mesarski ulazi u rakitića. Nema ozljede a začudo niti kartona
53' - Verpakovskis sjano škaricama vara Runju, Kranjčar spašava siguran gol
53' - tandem PetrOl funkcionira kao u klupskim danima u Hamburgu
51' - Petrić sjajno ubacuje na drugu stativu gdje Olić pogađa bliži kut
51' - Novi gol, jedrimo prema pobjedi
49' - Petrić opet opasan s 20 metara, od bloka u korner..................................................................................................................
45+1' - kraj prvog dijela45' - petrić puca s ruba peterca, snažno u prvu, golman se snalazi
43' - Olić presingom iznudio loptnu, uzima Srna, Olić ubacuje i nakon greške vratara Petrić iz blizine pogađa glavom
43' - Hrvatska napokon vodi
39' - Eduardo ušao u sredinu, daje Kranjčaru koji gađa s 20 metara, golman vadi ispod grede
36' - greška Rakitića, Vukojević se baca na igrača u prodoru i dobiva žuti karton
34' - Latvijci stisnuti u presingu na 20 metara, sudac svira prekršaj borbenom Petriću
32' - Cauna gađa s 25 metara, alkši trening za Runju
32' - Eduardo tehnicira okrenut leđima, spušta za Olića, opet blok spašava Latviju
29' - Petrić i 4. put gađa sa sličnog mjesta, napokon je sjela ali gusti blok zaustavlja
27' - lijepo kombiniramo oko kaznenog prostora, ali Vanins je još miran
24' - Petrić usamljen na sredini sa 18 metara gađa nebu pod oblake
22' - Petrić u poziciji sa 18 metara, ali mijenja nogu i ostaje bez lopte
18' - stala je kiša, Hrvatska dominira sredinom ali u zadnje vrijeme ne prijeti
15' - Cauna gađa suprotnu ststivu Runjeovog gola, nije bilo bezopasno
14' - lopta na glavi Eduarda, ponovno bezopasno
13' - Olić s lijeve strane ubacuje/puca, ali vratar je miran na prvoj ststivi
11' - Latvija i dalje bezopasna, ali i hrvatski tempo malo popušta
8' - sjajna dijagonala Rakitića, ubačaj Srne - korner
7' - Šimunić glavom samo dobacuje do Vaninsa
6' - živahna Hrvatska najavljuje lijepu večer u Rigi
3' - Srna s istog mjesta snažno odapinje volej. Neprecizno
2' - Kranjčar s 20 metara šalje prvi, ali mlaki, udarac na vrata Latvije

LATVIJA: Vanins - Klava, Ivanovs, Gorkss, Mihadjuks - Laizans, Rufalskis, Pere, Plotkins, Rubins - Karlsons, Verpakovskis
HRVATSKA: Runje - Srna, Ćorluka, Šimunić, Strinić - Vukojević, Rakitić - Petrić, Eduardo, Kranjčar - Olić