Tri gola Hrvata za potop Soldinog Kölna

• Autor: Hina
  • 21.8.2010 17:56:45
  • 21.8.2010 17:46:49

Njemački prvoligaš Köln, kojeg vodi hrvatski stručnjak Zvonimir Soldo, doživio je težak domaći poraz od Kaiserslauterna 1:3 na otvaranju prvenstva

Köln je poveo golom Milivoja Novaković (8), međutim gosti su u drugom poluvremenu okrenuli rezultat, a strijelci su bili hrvatski nogometaši Srđan Lakić (70, 84) i Ivo Iličević (88). Koln je praktički cijeli susret igrao s igračem manje, jer je Youssef Mohamad pocrvenio već u drugoj minuti. U domaćim redovima svih 90 minuta je odradio hrvatski U-21 reprezentativac Mate Jajalo.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i TSG Hoffenheim koji je pobijedio Werder 4:1. Strijelci za domaći sastav bili su Demba Ba (20), Peniel Kokou Mlapa (37), Vedad Ibišević (41) i Sejad Salihović (43), dok je gol za Werder zabio Torsten Frings (3-11m). Josip Šimunić je odradio svih 90 minuta za Hoffenheim.

REZULTATI:

Köln - Kaiserslautern 1:3 (Novaković 8 / Lakić 70, 84, Iličević 88)
Hoffenheim - Werder 4:1 (Ba 20, Mlapa 37, Ibišević 41, Salihović 43 / Frings 3-11m)
Freiburg - St Pauli 1:3 (Cisse 78 / Boll 83, Pasu 89, Bartels 90)
Borussia M. - Nurnberg 1:1 (Idrissou 31 / Hegeler 15)
Hannover - Eintracht 2:1 (Rausch 21, Konan 75 / Kohler 75)