Nogomet DINAMO OPET MOĆAN

Rukavina profesorski razmontirao Györ

Dinamo je u Györu riješio veći dio problema vezanih uz plasman u Europsku ligu. Hrvatski prvak autoritativno se postavio na terenu i rezultatom 2:0 došao nadomak četvrtog uzastopnog plasmana u drugi razred europske elite

Na sjeveru Mađarske Dinamo je ukomponirao noge i glave u skladnu cjelinu i prezentirao najbolji nogomet od odlaska Marija Mandžukića. Ante Rukavina napokon je dobio mjesto u vrhu napada i hitri Šibenčanin je novom treneru Halilhodžiću donio prvu pobjedu u maksimirskom mandatu.

Dva puta se povratnik iz Panathinaikosa našao sam pred vratarom Stevanovićem i dva puta mu je podvalio neobranjive udarce u desni kut. Prvi put nakon asistencije Ettoa i virtuoznog prodora kroz nesigurne Mađare, a drugi put nakon Sammirovog promašaja i rutinske realizacije otpatka.

Dinamo je u prvom poluvremenu igrao brzo i povezano, sve su linije izgledale dobro i Mađari su često mogli samo gledati preporođene igrače u plavom.

Nastavak je otvorio Ji Parana pogođenom stativom, a najveću opasnost Lončarić je prebrodio u 60. minuti kada se Ceolin sjurio po desnoj strani i prebacio vratara, no sjajno je reagirao Bišćan i akrobatski očistio loptu pred gol-linijom.

Nakon perioda straha Dinamo se ponovno podigao i rutinski odradio posao. Etto je nakon sjajne Sammirove asistencije promašio zicer, a Rukavina je propustio priliku za hat-trick nakon odličnog prolaza Badelja.

Bio je usamljen na penalu, ali mlak udarac je bio lak plijen za vratara. Taj bi gol zaokružio ionako vrlo dobar dojam Šibenčanina koji je u četvrtom nastupu za Dinamo pod tri različita trenera zabio četiri gola i ekspresno postao udarna Dinamova snaga. Uzvrat je u Zagrebu za sedam dana.

GYÖR - DINAMO 0:2

GYOR: Stevanović - Tokody, Đorđević, Feher, Szabo - Pilibaitis (Trajković, 78), Copa (Boguerra, 53), Ceolin, Dinjar (Marques, 34) - Koltai, Aleksidze
DINAMO: Lončarić - Vrsaljko, Bišćan, Cufre, Ibanez - Etto (Ademi, 87), Badelj, Kramarić, Sammir, Morales (Mesarić, 56) - Rukavina (Sivonjić, 76)