Hajduk pregazio Unireju, Dinamo pobijedio 2:0

• Autor: S. Škrlec
  • 19.8.2010 22:51:30
  • 19.8.2010 20:10:00

Hrvatski predstavnici Hajduk i Dinamo večeras igraju prve utakmice posljednjeg pretkola za ulazak u Europsku ligu. Hajduk na punom poljudu dočekuju rumunjsku Unireju, dok Dinamo gostuje u Mađarskoj kod Györa

Nakon nesretnog ispadanja od Šerifa u prošloj rundi za ulazak u Ligu prvaka, Dinamo ima priliku spasiti europsku sezonu protiv mađarskog Györa. Hrvatski je prvak u međuvremenu dobio novog trenera, vrhunskog stručnjaka Vahida Halilhodžića, ali pitanje je koliko se u ova tri dana uspjelo napraviti s momčadi.

U mnogo boljem raspoloženju je Hajduk koji na prepunom Poljudu dočekuje financijski uzdrmanog rumunjskog suparnika Unireju.

TEKSTUALNE PRIJENOSE PRATITE OVDJE

90'+4 KRAJ UTAKMICE I VELIKA POBJEDA HAJDUKA 4:1
90'+4 Galamaz zaprijetio domaćinima
90'+3 Buljat izbija ispred Dalea
90'+2 Čop petom proigrava Sharbinija, ali golman gostiju je pravovremen
88'- Grigore je obranio udarac Ibričića; u nastavku akcije gosti traže penal
85'- GGGOOOOLLL - Duje Čop zabija za 4:1
84'- sjajna atmosfera na Poljudu, publika nosi Hajduk
79' - i Anas Sharbini prijeti gostujućem golmanu
78'- GGOOOLLLL - Ibričić je izveo korner a Brkljača pogodio za 3:1
77'- Andrićev udarac pogodio Brandana u leđa i izborio korner
76'- Oremuš ispred Dalea izbacuje loptu u aut
74'- Bordeanu čisti situaciju pred svojim golmanom
71'- Maftei je ispred čopa izbacio u korner
69'- Ibričić je opet u prigodi, ali loptza mu je 'pobjegla' s noge
66' - GGGOOOLLL solo prodor Ibričića, sjajan ulazak u 16-erac Unireje i pogodak za 2:1
65'- Grigore bez problema hvata udarac Tomasova sa 20-tak minuta
63'- protesti s rumunjske klupe jer suci su pokazali zaleđe
61'- Ibričić prošapo po lijevoj strani, ali Tomasov je za trenutak zakasnio
58'- bakljada Torcide, ali bez ubačaja pirotehnike na atletsku stazu
56'- Oremuš spašava suigrače
51'- slobodnjak za Hajduk, ali Ibričićev udarac sigurno hvata Grigore
50'- Buljat spašava domaćine
48'- Ibričić se bori za svaku loptu
46'- počelo je drugo poluvrijeme; Grigore je morao intervenirati

45'+1 KRAJ POLUVREMENA
42'- Maloča na ubačaj Tomasova ali pokraj gola
40'- GGGOOOLLL Strinić ubacio a Ibričić glavom zabio za 1:1
39'- opet gužva pred golom domaćih, ali ovog puta su su spretniji
34'- GGOOOLLL Frunza je zabio za 0:1; izmiješao obranu domaćih i pokraj Radoševića iskosa pogađa za vodstvo
32'- Ibričićeva vratnica, nakon dobre akcije
31'- Trebotić je probio goste, ali Sharbini nije dobro zahvatio loptu
30'- nova greška Splićana, ali Radošević je oprezan
28'- igrači Unireje primirili su utakmicu
26'- nakon igrača Hajduka, sada briljira Torcida
23'- Radošević je spasio Splićane jer Buljat nespretno reagira, Rusescu je vrebao njihovu grešku
20'- Rusescu je pred kaznenim prostorom domaćih, ali se, na sreću, spetljao
18'- Tomasov pokušao iz okreta, ali pucao je preko gola
16'- juriši Hajduka malo su popustili
12'- i gosti imaju korner, ali posve bezopasno; u nastavku akcije gosti su stigli do prigode nakon greške Anasa Sharbinija; Onofras je pogodio vratnicu
11'- Hajduk je odlično krenuo, ne dopušta protivniku organizaciju napada, a i često prijeti rumunjskom vrataru
10'- novi udarac Anasa Sharbinija, ali ovog puta vrlo neprecizno
 8' - brza kontra hajduka, a Sharbini se izborio za udarac, no Grigore brani
 7' - odlična lopta Strinića za Vukušića, ali gosti blokiraju napad domaćih
 6' - Sharbini je izveo korner, a Andrić glavom preko gola
 5' - slobodnjak za Hajduk, lopta je na 18, 19 metara od gola Unireje, ali Ibričić je pogodio u živi zid i zaradio korner
 4' - Unirea ipak nije (bukureštanski) Dinamo, te djeluju mnogo opasnije od sunarodnjaka
 1' - počeo je dvoboj, uz gromoglasno navijanje prepunog Poljuda

HAJDUK - UNIREA  4:1
Sudac: Antonio Damato (Italija)

Hajduk: Radošević - Oremuš, Maloča, Buljat, Strinić - Trebotić, Andrić - Tomasov, Ibričić, An. Sharbini - Vukušić
Unirea: Grigore - Galamaz, Bilasco, Rusescu, Epaminonda - Brandan, Marinescu, Bordeanu, Maftei - Frunza - Onofras

90'+4 KRAJ U GYÖRU, VELIKA POBJEDA DINAMA
88'- Sivonjić je bio u prigodi, ali prespor je pa mu domaćini odnose loptu
80'- nova opasnost pred Lončarićem, ali izbacili su Dinamovi igrači loptu u korner
73'- Badelj je odlično prošao, dodao do Rukavine koji je bio u idealnoj prilici ali je promašio za 3:0
70'- Vrsaljko blokira domaćine, Sammir u kontri ali Rukavina ne uspjeva proći kraj dvojice domaćih igrača
64'- velika prilika za Etta, a potom i za Sammira
62'- Bišćan spašava s gol crte sigurni gol
56'- Badelj je pucao, ali preko gola
53'- Morales opet prijeti, no Stevanović brani
50'- nova opasnost za Dinamo, ali na ubačaj nema nikoga
48'- Ji Parana pogađa vratnicu iz slobodnjaka

45'- slobodnjak za domaćine, Lončarić hvata loptu nakon udarac Ji Parane
42'- Morales je ubacio iz slobodnjaka, a Bišćan glavom pokraj gola
39'- Györ se napokon malo pokrenuo, ali sve je to bezopasno
37'- Lončarić je uglavnom besposlen a i ono što mu doleti sigurno hvata
34'- Dinamo kontrolira utakmicu, djeluje smireno
31'- gužva pred Lončarićem, ali opasnost je otkljonjena
28'- GGOOOLLL - nakon prodora Etta i ubačaja Vrsaljka, Rukavina je uspio ugurati za 0:2
23'- nova prigoda za Rukavinu, ali ubačaj Sammira je bio previsok za Šibenčanina
20'- GGGOOOLLLL Etto je uzeo loptu domaćinima, gurnuo za Rukavinu a ovaj pokraj Stevanovića zabio za 'modre'
18'- Koltai je skoro pobjegao, ali Bišćan ga je ipak zaustavio
14'- Dinamo je u prigodi, nakon greške Dinjara, slobodnjak na 25 metara; a izveo ga je Ibanez i lopta je otišla kraj gola
12'- Dinamo bolji, Sammir je pucao
 8'- Lončarić je još jednom na sceni
 6'- Lončarić je morao spašavati 'modre' nakon udarca Aleksidzea
 4'- nova prigoda za Moralesa, ali Stevanović brani
 1'- počela je utakmica u Györu uz bakljadu ali ne BBB-ovaca već domaćih navijača; Morales je pucao s ruba 16-erca ali Stevanović je obranio