Ladićevi klinci nastavili sigurnim korakom prema Euru

• Autor: B. Šips
  • 11.8.2010 20:14:27
  • 11.8.2010 19:23:02

Hrvatska nogometna reprezentacija U-21 u sedmom je kolu kvalifikacija za Euro u Varaždinu svladala Norvešku rezultatom 4:1 i tako se na samo bod približila završnoj nokaut-fazi

Već u trećoj minuti Palić je iz kornera naciljao Lovrena koji je s druge stative rutinski, od poda, glavom pogodio bliži kut. Izabranici Dražena Ladića u prvom su poluvremenu ostavili sjajan dojam potpuno nadigravši skandinavske vršnjake, a dominaciju su potvrdili u 25. minuti.

Jajalo je odigrao dupli pas s Palićem, a tada kao pored voštanih vojnika ušao u srce protivničke obrane i rutinski udvostručio prednost. Primjetne su bile i pogreške u fazi obrane koje su rezultirale dvjema opasnim situacijama pred Kelavom, no Norvežani u prvom poluvremenu kao da nisu ni postojali na terenu.

U nastavku situacija se nenadano izmijenila. Ladić je umjesto ofenzivno-veznog Palića uveo defanzivnije orijentiranog Kreilacha i Hrvatska je izgubila dominaciju. Osvetilo im se to u 52. minuti kada je igrač Rosenborga Henriksen sa 20 metara lijepo pogodio suprotni kut Kelavinog gola. Tri minute kasnije isti igrač je ostao sam na drugoj stativi nakon kornera, ali Kelava je lijepom intervencijom spasio. Gorjelo je i u 63. kada je Borufsen promašio loptu u sjajnoj situaciji s pet metara.

Sve se moglo zakomplicirati u 80. minuti kada je Stokkelien ušao u šesnaest, gurnuo loptu i pao preko Kelavine ruke. Takve situacije često rezultiraju jedanaestercem, ali razočarani Norvežanin je dobio samo žuti karton. Još mora naučiti padati.

Ipak, u završnici Hrvatska se razbudila i osigurala najuvjerljiviju pobjedu u ovim kvalifikacijama. U 82. minuti Lovren je postao dvostruki strijelac, haklerski s druge stative realiziravši dodavanje večeras ponovno sjajnog Perišića, a točka na i došla je u 90. minuti kada je Kreilach sa 25 metara 'ubio pauka' pod rašljama varaždinskog gola.

U utakmici iste skupine Slovačka je svladala Srbiju 2:1 i tako naše istočne susjede eliminirala sa EP-a u Švedskoj iduće godine. Dobra je to vijest i za Ladićeve momka koji će tako u posljednjem kolu u Kragujevcu 4. rujna imati manje motiviranog protivnika.